Korupcja na budowie autostrady A1. Kolejny zatrzymany

Kolejna osoba usłyszała zarzuty korupcyjne w sprawie, którą prowadzi gliwicka prokuratura. Zarzuty postawiono w związku z budową autostrady A1.

Łącznie w tej sprawie wręczono łapówki na blisko 400 tys. złotych. Śledczy zwalczający korupcję z KWP w Katowicach twierdzą, że to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej, prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, śledztwo przeciwko osobom podejrzanym o udział w procederze korupcyjnym, mającym miejsce przy budowie odcinka Gorzyczki – Świerklany autostrady A1. W latach 2008 – 2009 w związku z tą inwestycją dochodziło do przekazywania i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień, co stanowi tzw. nieuczciwą konkurencję lub czynność preferencyjną.

Przed majowym weekendem śledczy zwalczający korupcję z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali kolejną osobę odpowiedzialną za wykonywanie prac na tym odcinku autostrady, której przedstawiono około trzydziestu zarzutów korupcyjnych. Zatrzymanemu – osobie zajmującej kierownicze stanowisko z ramienia głównego wykonawcy budowy – zarzuca się przyjęcie co najmniej 71 tys. złotych. Na początku kwietnia prawie trzydzieści zarzutów przedstawiono również innej osobie, zajmującej kierownicze stanowisko przy budowie autostrady A1 na odcinku Gorzyczki – Świerklany.

Łącznie w tej sprawie gliwicka prokuratura okręgowa postawiła już 114 zarzutów kilkunastu podejrzanym, którzy brali udział we wręczaniu łapówek o wartości blisko 400 tys. złotych.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy potwierdza, iż proceder korupcyjny występował przy realizacji tej inwestycji w latach 2008 – 2009 na dużą skalę i dotyczył szerokiego grona osób. W związku z tym sprawa nadal jest rozwojowa – nie wyklucza się zatrzymania kolejnych osób.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI