r e k l a m a


Korupcja podczas budowy autostrady A1

spot_img
r e k l a m a

Śląscy policjanci „antykorupcyjni” zatrzymali kolejną osobę biorącą udział w układach korupcyjnych w latach 2008 – 2009 z osobami odpowiedzialnymi za realizację prac budowlanych na śląskim odcinku autostrady A-1.

Tym razem jest to reprezentant jednego ze śląskich przedsiębiorców. Łącznie w sprawie przedstawiono kilkadziesiąt zarzutów korupcyjnych, a ustalona kwota wręczanych łapówek przekracza 200 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach prowadzą postępowanie przeciwko osobom podejrzanym o udział w procederze korupcyjnym podczas budowy śląskiego odcinka autostrady A-1. Jak ustalili śledczy, dochodziło do przekazywania i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień

Stróże prawa zwalczający przestępczość korupcyjną zatrzymali w ubiegłą środę przedstawiciela jednego ze śląskich przedsiębiorców. Ma to bezpośredni związek z pośrednictwem w przekazaniu w 2008 roku przynajmniej 8 tysięcy złotych łapówki, w zamian za nadużycie uprawnień przez jednego z członków kierownictwa głównego wykonawcy budowy.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach do chwili obecnej przedstawiła w tej sprawie kilkadziesiąt zarzutów korupcyjnych kilku innym podejrzanym.

Zebrany przez śledczych materiał procesowy obrazuje szeroki obszar układów korupcyjno-towarzyskich pomiędzy osobami zajmującymi stanowiska kierownicze u głównego wykonawcy a lokalnymi przedsiębiorcami. Prowadzona sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Obejmuje swoim zakresem szereg osób, podmiotów gospodarczych oraz nieprawidłowości, do których dochodziło w trakcie budowy autostrady. W sprawie tej nie wyklucza się kolejnych zatrzymań osób podejrzewanych o popełnienie przestępstw korupcyjnych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
haha
haha
10 lat temu

Jakby ktoś nie wiedział nasz cały kraj na jednej wielkiej korupcji się trzyma:)

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI