r e k l a m a


Kradzież paliwa i wyłudzenie 15 tys. zł. Zdarzyło się w Gliwicach

155 razy dzwoniono na gliwicki policyjny numer 112. 19 spośród tych zgłoszeń zakwalifikowano jako pilne. W ciągu doby nasi policjanci zatrzymali 7 poszukiwanych przez policję, prokuratury oraz sądy.

Przyjęto zgłoszenie o włamaniu, dwóch kradzieżach i dwóch oszustwach internetowych. Policyjni wywiadowcy zatrzymali trzech podejrzanych o posiadanie narkotyków. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego o stalking i groźby karalne. Drogówka zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego po użyciu alkoholu. Wszystkim zatrzymano uprawnienia. Jeden kierowca stracił uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

Wśród zatrzymanych znalazł się rekordzista dnia – 32-latek ścigany trzema listami gończymi. Zatrzymany przez knurowskich stróżów prawa, nie wróci szybko do swojego mieszkania – ma do odbycia 3 wyroki, łącznie ponad 3 lata pozbawienia wolności. Decyzją sędziego Sądu Rejonowego w Gliwicach za kraty aresztu trafił doprowadzony przez naszych policjantów 45-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który od pewnego czasu nękał, groził i znieważał pokrzywdzoną gliwiczankę.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierowców niechlubnym rekordzistą okazał się 60-latek z Knurowa, kierujący fordem. Badania wykazały ponad 2 promile alkoholu we krwi. To wynik obligujący organy ścigania, a w konsekwencji także sąd, do konfiskaty pojazdu lub jego równowartości. W tym przypadku będzie to równowartość, gdyż pojazd nie stanowił własności sprawcy.

Dzielnicowy z Komisariatu III Policji w Gliwicach zastosował wobec 32-letniego mężczyzny podejrzanego o akty przemocy wobec byłej partnerki zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz całkowity zakaz kontaktowania się z osobą doznającą przemocy. W tym komisariacie wszczęto dochodzenie w tej sprawie. W przypadku niepodporządkowania się decyzji prawnej mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Policjanci z II komisariatu interweniowali na osiedlu Kopernika, gdzie również zgłoszono przemoc domową. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie i sporządzono niebieską kartę. Sprawę poprowadzi Wydział Kryminalny tamtejszej jednostki.

Również w tym komisariacie przyjęto zawiadomienie o oszustwie „na inwestycję w akcje Baltic Pipe”. „Inwestycję” na kwotę 800 złotych rozpoczęła 88-letnia gliwiczanka. Na szczęście w tym przypadku szybko nastąpiła refleksja. W tego typu oszustwach pokrzywdzeni najczęściej tracą oszczędności życia.

W Komisariacie I zgłoszono oszustwo na OLX. Młoda kobieta wystawiła do sprzedaży odzież. Szybko pojawiły się informacje o udanej transakcji. Przesłano fałszywy link i wyłudzono dane do logowania. Straty to 15 tysięcy złotych.

Niech powyższe przykłady staną się przestrogą dla aktywnie korzystających z internetu.

Zgłoszono dwie kradzieże. Jedna na stacji benzynowej. Sprawcy podjechali dwoma autami osobowymi, do których zatankowali łącznie ponad 800 litrów paliwa i odjechali, nie płacąc!

Drugie zgłoszenie pochodzi od robotnika wykonującego prace remontowe. Mężczyzna zostawił 2000 złotych w ubraniu roboczym na strychu remontowanego budynku. Znalazł się ktoś, kto niezauważenie przeszukał wiszące ubrania.

Włamano się do komórki lokatorskiej jednego z bloków przy ul. Kozielskiej. Przez nikogo niezauważony sprawca uszkodził wkładkę zamka i dostał się do wnętrza pomieszczenia, skąd skradł elektronarzędzia o wartości 1000 złotych. Sprawę prowadzi Komisariat I.

To oczywiście tylko cześć zadań zrealizowanych i przeznaczonych do realizacji z czwartku.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Imponujące
Imponujące
1 miesiąc temu

dwoma autami osobowymi, do których zatankowali łącznie ponad 800 litrów paliwa i odjechali, nie płacąc!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI