Kradzieże, pijani kierowcy, kolizje, zniszczenia – to tylko jedna doba w Gliwicach

Wczoraj w rejonie Gliwic i całego powiatu policjanci zatrzymali 4 sprawców przestępstw, w tym jednego kierowcę i dodatkowo nietrzeźwego rowerzystę, obsłużyli 144 zgłoszenia pod numer alarmowy 112/997 (w tej liczbie 22 zdarzenia to kolizje i wypadek drogowy). Kryminalni doprowadzili do prokuratury dwóch podejrzanych z wnioskami o zastosowanie środków zapobiegawczych. Wylegitymowano 329 osób, zatrzymano dwóch poszukiwanych. Przyjęto zawiadomienia o przestępstwach – między innymi włamaniu i dwóch kradzieżach.

Na wniosek funkcjonariuszy z V komisariatu prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód zastosował wobec 36-letniego mieszkańca Gliwic, któremu zarzucono znęcanie się nad konkubiną, dozór policyjny oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania, do tego zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów. Prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód, na wniosek kryminalnych z Pyskowic, objął natomiast dozorem 28-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem.

Zgłoszone wczoraj w III komisariacie włamanie dotyczy piwnicy przy Pszczyńskiej, z której nieznany sprawca, po przecięciu kłódki, skradł torby tenisowe z rakietą marki Wilson, bagażnik dachowy marki Nissan, ekspres do kawy oraz dwa leżaki.
Kradzież zgłoszono także w komisariacie w Pyskowicach – tu mowa o zaborze, z nieczynnego już masztu sieci komórkowej w Rudnie, specjalistycznej lampy.
Ze sklepu w rejonie ul. Grottgera w Gliwicach skradziono z kolei artykuły chemiczne i kosmetyczne o wartości 559 zł. Sprawca został wytropiony przez funkcjonariuszy po przeczesaniu okolicy, a okazał się nim 36-letni bezdomny.

Policja przyjęła zgłoszenie o wybiciu butelką przeszklonego dachu w samochodzie parkującym przy ulicy Bankowej. Zatrzymano sprawcę, 42-latka, który, jak się okazało, poruszał się autem, mimo że nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo był po użyciu alkoholu.

Na alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego ujawniono samochód ciężarowy marki Scania, którym powoził 43-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna złamał prawo, gdyż ciążył na nim wyrok sądowy, zakazujący prowadzenia wszelkich pojazdów.

Na Pszczyńskiej zatrzymano rowerzystę. 58-latek będzie musiał zapłacić za swoją przejażdżkę 2500 złotych, ponieważ był nietrzeźwy.

Przy ul. Płażyńskiego zatrzymano zaś 26-letnią kobietę, która, kierując audi, spowodowała kolizję. Nic dziwnego – miała we krwi ponad 3,2 promila alkoholu… Na placu Piłsudskiego natomiast ujawniono 58-latka z trzema promilami – ten, kierując skuterem, spowodował kolizję z osobówką.
Informujemy o przestępstwach, ale warto wspomnieć o dwóch rowerzystach, zatrzymanych wczoraj w naszym rejonie. Byli „po użyciu” – powyżej 0,2 promila alkoholu – zapłacili po 1000 złotych mandatu.

W Gierałtowicach przy ul. Księdza Roboty doszło do zderzenia opla astry z 66-letnią rowerzystką. Kobieta doznała złamania nogi.
Wczoraj miały miejsce jeszcze inne potrącenia – i rowerzysty, i pieszego, na szczęście skończyło się na siniakach. To wykroczenia zakończone mandatami.

Nasi funkcjonariusze przyjęli też zgłoszenia o zaginięciach dwóch dziewcząt, 15- i 17-latki. Trwają czynności.

Prócz tych spraw mundurowi zabezpieczali zgłoszone zgromadzenie, w którym wzięło udział 20 osób, tak by nie doszło do żadnych incydentów.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
5 dni temu

ul.Olchowa zaprasza na rekonesans. So chodniki a na nich auta, ulica dwukierunkowa a ruch wahadłowy.

Zróbta coś z tym, na Google wygląda to jeszcze przejezdnie ale na żywo to paranoja, chyba że postawią odpowiednie znaki i zrobią ruch jednokierunkowy, TAK TRUDNO?

POLSKA Policja i Strażacy Miejscy nie ugasili jeszcze tego pożaru 😀

IMG_20220621_124559.jpg
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI