Kto od razu wskoczy do pierwszego składu Piasta?

W piątek trener Piasta Gliwice spotkał się z dziennikarzami.

– Chcieliśmy, żeby piłkarze pasowali do nas pod względem finansowym i sportowym. Jestem zadowolony z naszych dotychczasowych transferów – powiedział trener Radoslav Latal podczas konferencji prasowej przed wznowieniem rozgrywek Lotto Ekstraklasy po zimowej przerwie.

… o transferach
– Mieliśmy w głowie kilku innych zawodników, których chcieliśmy sprowadzić, ale mieli oni ważne kontrakty w swoich klubach, więc trudno ich było wykupić. Chcieliśmy, żeby piłkarze pasowali do nas pod względem finansowym i sportowym. Jestem zadowolony z naszych dotychczasowych transferów.

– Michal Papadopulos i Stojan Vranjes dobrze prezentowali się w meczach sparingowych i myślę, że mogą od razu wskoczyć do pierwszego składu. To doświadczeni piłkarze i mam nadzieję, że nam pomogą. Łukasz Sekulski dołączył do nas trochę później i brakuje mu jeszcze odrobinę siły i kondycji, nad czym będzie pracował w najbliższym czasie. Przez ostatnie dni wyglądał jednak dobrze. To samo dotyczy Adama Mójty, który będzie walczył o miejsce w jedenastce z Patrikiem Mrazem.

– Lukas Cmelik nie grał przez ostatnie pół roku z powodu kontuzji. Chcemy z nim pracować, ale potrzebuje jeszcze czasu, żeby dojść do pełnej dyspozycji. To ciekawy zawodnik, o którym wiemy wszystko. Miał problemy pozasportowe, ale zostawił to za sobą i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

… o sytuacji z zawodnikami bez paszportu Unii Europejskiej
– Rozwiązań jest dużo. Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji. Każdy z nich będzie musiał walczyć o swoje miejsce w składzie – nikt nie jest pewniakiem.

… o sytuacji kadrowej i spotkaniu z Pogonią Szczecin
– Chcemy rozpocząć, jak najlepiej. Jedziemy do Szczecina i będziemy walczyć o trzy punkty. Obserwowaliśmy naszych rywali i wiemy, jak mogą zagrać.

– Nie będzie z nami Michała Masłowskiego oraz Mateusza Maka, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach. Mam nadzieję, że nic się nie przytrafi i pozostali zawodnicy będą zdrowi.

– Mateusz Mak pracuje z naszym fizjoterapeutą i musi jeszcze poczekać z powrotem do treningów na pełnych obrotach. Trudno powiedzieć, kiedy wróci do gry.

… o juniorach
– Chcemy, aby czterech juniorów trenowało z pierwszym zespołem. Kadra jest jednak szeroka, więc większość meczów będą rozgrywać w Centralnej Lidze Juniorów. Muszą poczekać na swoją szansę. Możliwe, że jeden z nich dostanie ją już w Szczecinie.

… o treningach w okresie zimowym
– Naszym jedynym problemem jest to, że trenujemy na sztucznej nawierzchni. Niskie temperatury nie są takie straszne. Zagraliśmy jeden sparing na głównym boisku, ale co możemy zrobić? W tym okresie podobny kłopot mają wszystkie drużyny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI