spot_imgspot_img


Kto powinien odśnieżać Gliwice?

W Gliwicach o odśnieżanie powinien dbać głównie Zarząd Dróg Miejskich. Akcja „Zima” obejmuje ponad 4 mln m2 powierzchni: dróg, chodników i przystanków autobusowych. Jest uruchamiana przez koordynatora ZDM.

Miasto podzielono na 12 stałych rejonów. Ich odśnieżane zlecono kilku firmom.

W pierwszej kolejności – do godziny po ustaniu opadów śniegu – odśnieżane będą główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88 oraz ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka czy Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech lub sześciu godzin od ustania opadu śniegu.

Wykonawcy rejonów od 8 do 12 (chodniki, strefa płatnego parkowania, Starówka, przystanki autobusowe) do likwidacji śliskości zimowej używać będą jedynie chlorku magnezu, a nie soli.

Wykonawca w pierwszej kolejności odśnieżał będzie i posypywał główne ulice i szlaki komunikacyjne wraz z pasami włączeń i wyłączeń, skrzyżowania oraz pasy dla relacji skrętnych w ich obrębie na terenie miasta tj. wszystkie jezdnie z wykazu W-1 oznaczone cyfrą 1. Jezdnie te muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością (czarne, mokre) do jednej godziny po ustaniu opadów śniegu. W trakcie intensywnych i długotrwałych (powyżej 3 godzin) opadów śniegu wykonawca będzie wykonywał prace w sposób ciągły nie dopuszczając do zalegania na jezdni warstwy błota pośniegowego grubszej niż 5 cm oraz nie dopuszczając do zalodzenia. Jezdnie oznaczone cyfrą 2 w wykazie W-1 muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością (czarne, mokre) do trzech godzin po ustaniu opadów śniegu. W trakcie intensywnych i długotrwałych (powyżej 3 godzin) opadów śniegu wykonawca będzie wykonywał prace w sposób ciągły nie dopuszczając do zalegania na jezdni warstwy błota pośniegowego grubszej niż 5 cm oraz nie dopuszczając do zalodzenia. Jezdnie oznaczone cyfrą 3 w wykazie W-1 muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością (czarne, mokre) do sześciu godzin po ustaniu opadów śniegu.

Wykazy ulic i kolejności odśnieżania dostępne są na stronie ZDM Gliwice w zakładce Akcja Zima.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
3 miesięcy temu

hehe, pojazdy ciężkości aut osobowych na chodniki i cięższe…a później fałdy. Takie soo chodniki w PL.

Może Florek Magnezu rozpuści syf i studzienki nie będą się zapychać okrągły rok 😀

Najlepiej wezwać konserwatorów zabytków, na pewno znajdą sobię robotę bo pomalowany niemiecki Lew markerem wymaga w pierwszej kolejności interwencji 😀

Taki tam przykład priorytetów w po polsku.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI