r e k l a m a
spot_imgspot_img

Która z tych inicjatyw zdobędzie nagrodę? Wybierz i zagłosuj

W 2015 roku wiele ciekawych przedsięwzięć zrealizowały w Gliwicach organizacje pozarządowe oraz osoby, którym leży na sercu aktywność społeczna.

Bezpośrednimi odbiorcami tych wydarzeń byliśmy my – mieszkańcy miasta. Teraz możemy wskazać Inicjatywę Roku. Głosowanie Vox Populi jest ostatnim etapem trwającego od marca konkursu „Liderzy Społeczni Gliwic 2015”. Na początku czerwca Prezydent Miasta Gliwice wręczy nagrody laureatom 5 konkursowych kategorii, w tym i tej jednej, w której najważniejszy jest głos mieszkańców (pozostałe to Organizacja Roku, Lider Społeczny Roku, Debiut Roku oraz Biznesowy Dobroczyńca Roku). Szansę na tytuł najlepszej inicjatywy i nagrodę w wysokości 1000 zł ma tym razem 10 przedsięwzięć.

Nominowani do tytułu „Inicjatywa Roku 2015”:
Festiwal twórców „Making UP – Twórcy górą” – Centrum Inicjatyw Społecznych
Impreza prezentująca dokonania gliwickich twórców poruszających się w obszarze sztuki oraz nowych technologii. Przygotowane we współpracy ze studentami Politechniki Śląskiej wykłady, warsztaty, koncerty i prezentacje przybliżyły mieszkańcom miasta zagadnienia związane z nowymi zjawiskami artystycznymi.

Gliwicka Amatorska Liga Unihokeja – Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne „Febys”, Dom Dziecka nr 3 w Gliwicach oraz Wojciech Kijewski
Inicjatywa mająca na celu promocję unihokeja (halowej odmiany hokeja pochodzącej z USA) poprzez stworzenie amatorskiej ligi, w której mogą brać udział zawodnicy w każdym wieku. W ramach tej inicjatywy odbywają się regularne rozgrywki, a także zawody i imprezy skupiające miłośników coraz bardziej popularnego sportu.

Klub Rodziców JiM – Koordynator Regionalny Klubu Rodziców JiM Gliwice, Małgorzata Leśnik
Klub to grupa skupiająca rodziców dzieci z autyzmem i innymi trudnościami neurologicznymi. W ramach regularnych spotkań mają oni możliwość poznania się bliżej, wymiany informacji i doświadczeń oraz wspólnego działania na rzecz poprawy sytuacji swoich pociech. Klub był organizatorem gliwickich obchodów Światowego Dnia Autyzmu.

Klub Seniora AS Stare Gliwice przy Radzie Osiedla – Klub Seniora AS Stare Gliwice
Przedsięwzięcie seniorów – mieszkańców jednej z gliwickich dzielnic, w ramach którego mają oni możliwość wykorzystania w pożyteczny sposób swojego wolnego czasu. Klub zajmuje się organizacją rozmaitych zajęć kulturalnych, sportowych i edukacyjnych oraz wycieczek skierowanych do starszych mieszkańców osiedla. Obecnie do klubu należy już 78 członków.

Przybij 5-tkę Ani – Fundacja Różyczka
Skierowana głównie do pań impreza biegowa, mająca na celu zbiórkę środków na leczenie i pomoc Ani – jednej ze współorganizatorek I Półmaratonu Gliwickiego, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła obie ręce. To spontanicznie zorganizowane wydarzenie skupiło bardzo dużą liczbę uczestników i miało swój wpływ na integrację gliwickich środowisk sportowych.

Reaktywacja sekcji kobiet PIASTUNKI Gliwice – Stowarzyszenie GTW
W odpowiedzi na potrzebę stworzenia w Gliwicach przestrzeni dla rozwoju kobiecej piłki nożnej, Stowarzyszenie GTW, jako spadkobierca tradycji tego sportu sprzed lat, na nowo wprowadziło gliwickie piłkarki na boiska całej Polski, gdzie odnoszą one niemałe sukcesy.

Skup Kultury 2015 – Stowarzyszenie Cała Naprzód i Stowarzyszenie Przed Siebie
Druga edycja imprezy łączącej w sobie promocję czytelnictwa i charytatywny cel. Organizatorzy przygotowali zbiórkę dzieł kultury oraz tematyczną grę miejską. W ramach wielkiego finału, który odbył się na gliwickim Rynku, można było wziąć udział w warsztatach, a także kupić wybraną książkę, płytę lub film, wspomagając tym samym jednego z podopiecznych Stowarzyszenia Cała Naprzód.

Tech Klub Gliwice – Agnieszka Bilska
Formuła, w ramach której odbywają się comiesięczne, nieodpłatne spotkania propagujące wykorzystywanie nowoczesnych technologii, skierowane do organizacji pozarządowych, lokalnego świata nauki i administracji oraz biznesu technologicznego. Wydarzenia odbywające się w ramach Tech Klubu pozwalają uczestnikom na integrację, wymianę informacji i podejmowanie wspólnych działań.

World Push Up Day – Juan Zumeta
„Światowy dzień pompowania” to impreza promująca trening fizyczny oparty na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała. Wydarzenie odbyło się w kwietniu 2015 roku w Street Workout Park – profesjonalnym obiekcie powstałym dzięki inicjatywie organizatora imprezy. Wydarzenie ma się odbywać cyklicznie i pomagać w promowaniu zdrowego stylu życia wśród lokalnej społeczności.

Zielono Mi – moje miejsce na Baildona – Stowarzyszenie BIKSA
Przedsięwzięcie mające na celu aktywizację mieszkańców jednej z gliwickich dzielnic poprzez zaangażowanie ich w pracę na rzecz poprawy jej funkcjonalności i wizerunku. W ramach inicjatywy udało się stworzyć m.in. boisko do gry w piłkę nożną, skrzynkowy ogródek, a także przeprowadzić szereg warsztatów o tematyce edukacyjnej, sportowej i kulturalnej.

Głosować można od 28 kwietnia do 20 maja do godz. 12.00 przez stronę internetową www.gcop.gliwice.pl lub korzystając z kuponu, który zostanie wydrukowany 28 kwietnia w tygodniku „Miejski Serwis Informacyjny Gliwice”. Należy go wyciąć, wypełnić i wrzucić do jednej z urn – w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego (przy wejściu głównym) lub w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Studziennej 6. Wśród głosujących, którzy podadzą swoje dane, zostanie rozlosowanych 10 podwójnych zaproszeń na uroczystą galę rozdania nagród, organizowaną 7 czerwca.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI