Kucyk Belamin, czyli bajka stworzona w Gliwicach

Kucyk Belamin to piękna i wzruszająca bajka o koniku, który zaprzyjaźnił się z małą dziewczynką. Historia opowiada o tym, jak doszło do ich spotkania i jaką przeżyli przygodę.

Agata Przewieźlik i Michał Głąb od wielu lat pracują z dziećmi i młodzieżą. Dobrze poznali ich pasje, pragnienia, marzenia i oczekiwania. Agata jest instruktorem zajęć plastycznych, pisze dużo tekstów dla dzieci oraz ilustruje książki. Michał to muzyk i kompozytor, grający na pianinie. Jako doświadczony pedagog prowadzi dziecięce oraz młodzieżowe zespoły muzyczne. Instruktorzy założyli teatr dziecięco-młodzieżowy Deja Vu. Wkrótce zaczęli tworzyć autorskie spektakle. Agata pisała teksty, Michał komponował muzykę. Tak zaczęła się ich współpraca i trwa do dziś.

To połączenie ciekawych historii tworzonych przez Agatę wraz z piękną muzyką Michała, stworzyło niezwykły klimat, który wprowadza dzieci i ich rodziców w świat wyobraźni słowno-muzycznej. Słuchowiska muzyczne są również przedstawiane w formie scenicznej jako teatralne prezentacje multimedialne, w których aktorzy mówią i śpiewają przy akompaniamencie pianina. Dzieci odkrywają wówczas świat odgłosów, niezwykłej muzyki oraz słów mówionych tekstem literackim. Nagrania zrealizowane zostały w studiu nagrań Anny Szafrańskiej w Pyskowicach.

Kucyk Belamin to pierwsza tego typu bajka, integrująca słuchaczy z postaciami występującymi na scenie, w której to, co najpiękniejsze w słuchowisku muzycznym odbywa się „na żywo”! Premiera w styczniu 2017 roku!

Autorzy potrzebują wsparcia finansowego swojego projektu. Firmy, zainteresowane współfinansowaniem bajki mogą liczyć, że ich logo znajdzie się na stronie internetowej oraz na każdym egzemplarzu płyty, ulotki, banerze. W sprawie wsparcia finansowego można kontaktować się z twórcami: tutaj.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI