spot_img


Kulturalia, czyli Gliwicki Festiwal Kultury. Co na początek?

Silent disco – po raz pierwszy w naszym mieście – będzie jedną z imprez tegorocznej Majówki, otwierającej KULTURALIA. Gliwicki Festiwal Kultury potrwa do listopada. Nad wypełnieniem kalendarza imprez ciekawymi wydarzeniami pracuje Centrum Kultury Victoria, nowa instytucja z Gliwic i zaprasza chętnych do współpracy!

Jeżeli jesteś organizatorem koncertu, wystawy, happeningu, prelekcji – zgłoś swoją inicjatywę do Victorii. Twoja propozycja trafi na stronę www.ckvictoria.pl, zyska promocję, a dzięki temu dotrze do szerzej grupy odbiorców. Zaproszenie do współpracy kierowane jest także do lokalnych artystów. Pokażcie swój talent i razem z CK Victorią, nową instytucją z Gliwic, włączcie się tworzenie oferty kulturalnej w naszym mieście.
swPatryk Mosquidron s

Plan wydarzeń na najbliższe miesiące ciągle się zapełnia świetnymi propozycjami. Podczas Majówki atrakcjami dla całych rodzin wypełni się Aleja Przyjaźni.

W Ruinach Teatru odbędzie się silent disco, czyli 3 DJów, trzy różnie ścieżki muzyczne i muzyka w słuchawkach. Zaplanowano też koncert grupy Bastarda, która muzyce dawnej nadaje nowoczesne, autorskie brzmienie. Kulturalia, czyli Gliwicki Festiwal Kultury potrwa do listopada. W planie na następne miesiące m.in. wystrzałowy Dzień Dziecka, odlotowe Noce pod skrzydłami na gliwickim Lotnisku, huczne pożegnanie wakacji.
SMs

Mocnym punktem na kulturalnej mapie Gliwic ma być Scena Bojków przy ul. Parkowej 5.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach obiekt został kompleksowo zmodernizowany. Najważniejszą zmianę przeszła sala widowiskowa. Wyburzono starą i postawiono nową scenę, zainwestowano w profesjonalny sprzęt nagłaśniający, oświetlenie i sufit akustyczny. Sala dysponuje widownią na 230 miejsc. Inwestycja kosztowała 4,33 mln zł 
z budżetu miasta Gliwice.

– Wierzymy, że atrakcyjny repertuar przyciągnie do Bojkowa mieszkańców nie tylko Gliwic, ale i regionu. Tak jak my w poszukiwaniu ciekawych propozycji jesteśmy w stanie wyjeżdżać do innych miast – mówi Paweł Ciepliński, Dyrektor Centrum Kultury Victoria.
SMs
Już 8 kwietnia na bojkowskiej scenie wystąpi– Pablopavo i Ludziki w ramach trasy promującej nowy album „Mozaika”. Kilka dni później, 12 kwietnia – koncert pieśni polskich i ukraińskich w wykonaniu artystów Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego. W planie na maj już znalazły się dwa kolejne wydarzenia w ramach „Czwartku jazzowego z gwiazdą” organizowanego przy współpracy Śląskiego Jazz Klubu z CK Victorią.

Informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury Victoria będzie pojawiać się na www.ckvictoria.pl. Tam też możliwość zakupu wejściówek w przypadku biletowanych propozycji.
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI