Lato z Metamorfozami trwa. Przejechali 50 kilometrów

81-latek i blisko 60 innych rowerzystów wybrało się na wycieczkę z Metamorfozami.

Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Wł. Huzy w Gliwicach zafundował rowerzystom prawdziwie aktywną turystykę
W ubiegłą niedzielę wystawieni na wysoką temperaturę i słońce rowerzyści przejechali ponad 50 kilometrów, by poznać malownicze tereny Gminy Rudziniec.

Uczestnicy wyruszyli po godzinie 9.00 z gliwickiego Rynku. Wycieczka przeniosła się do kościoła, gdzie rowerzyści mogli dowiedzieć się nieco o samej świątyni pochodzącej z 1657 roku (dzwon z 1481), walorach turystycznych tego rejonu, a także o zwyczajach panujących w Rudzińcu.
Do najciekawszych, zdaniem wielu, należy fakt, że miejsca siedzące w kościele wykupuje się. Dzięki temu wierni mają gwarancję zdobycia miejsca siedzącego podczas mszy.

– Interesujące są dożynki gminy Rudziniec, a także możliwość zbierania grzybów czy uczestnictwa w ciekawych koncertach organizowanych w Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach – przekonywał Krzysztof Obrzut, wójt.

Po zwiedzaniu najciekawszych miejsc gminy, wójt przekazał zmęczonym rowerzystom poczęstunek – ciasto, zimną wodę oraz kawę i herbatę. Była to doskonała okazja, by w otoczeniu fontann odpocząć po długiej trasie.

Już za tydzień Turystyczny Klub Kolarski organizuje kolejny rajd, tym razem na Górę Św. Anny.
Trasa będzie wiodła m.in. przez Zimną Wódkę czy Rudziniec.

Michał Czaplicki

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI