Lider z Jarosławia potwierdził dominację

W ostatniej kolejce rozgrywek I ligi kobiet gr.B, gliwiczanki podejmowały faworyta oraz lidera rozgrywek SPR JKS Jarosław. Przyjezdne z Jarosławia potwierdziły swoją dominacje w rozgrywkach pokonując Sośniczanki 40:25 (19:14).

Początek pierwszej połowy nie wskazywał na dużą różnicę po miedzy zespołami , poziom gry był wyrównany do 23 minuty gdzie na tablicy widniał remis 11:11, dzięki dwóm celnym trafieniom ze skrzydła Walus. Dodatkowo na plus można uznać niektóre odważne akcje zakończone celnymi trafieniami juniorek Pytlos, Markiewicz , Smodis oraz Powyszyńskiej.

Dopiero ostatnie minuty I części spotkania poprzez pięć kontrataków z rzędu Jarosławia i serii niewykorzystanych kontr oraz rzutów z czystych pozycji wraz z dobitkami gliwiczanek przesadził o wyniku pierwszej połowy (14:19). Ta część spotkania nie była pozbawiona pozytywnych akcentów, szczególnie w sytuacjach sam na sam gdzie brylowała Patrycja Wróbel.

W drugiej odsłonie, mimo przewagi JKS nie zamierzał się oszczędzać i skutecznie szybkimi kontratakami powiększał przewagę i tym samym przypieczętował zasłużone zwycięstwo w całych rozgrywkach I ligi gr.B. W rywalizacji o bezpośredni awans do Superligi, JKS jest wyraźnym faworytem jeżeli do baraży utrzyma taką formę jaką pokazał w meczu z Sośnicą.

Odmłodzona drużyna z Sośnicy zasłużenie zakończyła rozgrywki w połowie stawki , przesądziły o tym niepowodzenia w pierwszej rundzie gdzie bilans 21punktów zdobytych na wyjazdach przy jedynie 17-tu we własnej hali pozwoliło na utrzymanie bezpiecznej 6 pozycji w tabeli.

W przyszły weekend nie zabraknie kolejnych emocji w wykonaniu drużyny młodziczek SPR-u, które w pięknym stylu awansowały do 1/8 finałów Mistrzostw Polski Młodziczek i tym samym zostały gospodarzem tego turnieju w dniach 10-12.05.2019r w Gliwicach. Początek zawodów 10.05.( piątek) godz 15.30.