Listwy przypodłogowe i 2 inne dodatki, które nadadzą Twojemu wnętrzu charakter

O charakterze wnętrza świadczą nie tylko meble czy podstawowe elementy wyposażenia, ale również dodatki i akcesoria, które posłużyły do wykończenia powierzchni. Pozornie nieistotne listwy przypodłogowe, gniazdka czy karnisze dobrze uzupełniają wystrój wnętrza w każdym stylu.

  1. Listwy przypodłogowe
  2. Gniazdka i włączniki światła
  3. Karnisze

Wybierając poszczególne dodatki do wykończenia wnętrza należy kierować się głównie raz obranym stylem aranżacyjnym. W ten sposób można dobrze dopasować wszystkie elementy, aby aranżacja stanowiła spójną całość.

Listwy przypodłogowe
Połączenie podłogi ze ścianami to miejsce trudne do perfekcyjnego wykończenia. By wyeliminować konieczność dokładnego docinania desek podłogowych, stosowane są listwy przypodłogowe z https://parkiet.pl/12-listwy-przypodlogowe-mdf. Po pierwsze, pełnią one funkcję dekoracyjną, uzupełniając wykończenie podłogi i ścian. Po drugie, maskują szczeliny dylatacyjne, wszelkie nierówności w wykończeniu podłogi lub kable, które można bezpieczne poprowadzić pod listwami. Szeroki wybór oferowany przez producentów sprawia, że każdy może dobrać listwy przypodłogowe w preferowanym przez siebie stylu i z materiałów, które zapewnią trwałość wybranego rozwiązania na długi czas. Listwy przypodłogowe uznawane są więc za element niezbędny w każdym pomieszczeniu.

Gniazdka i włączniki światła
W każdym pomieszczeniu jednym z podstawowych elementów wykończenia są gniazdka i włączniki światła. Pierwsze zapewniają dostęp do prądu, bez którego obecnie nie da się funkcjonować, a drugie pozwalają swobodnie sterować oświetleniem. Elementy te są widoczne, dlatego warto postawić na gniazdka i włączniki, które oprócz podstawowych funkcji będą również dekorować całe wnętrze. Zamiast kupować standardowe, białe lub srebrne elementy wraz z ramkami, wystarczy dobrać inny kolor, pasujący do barw występujących w pomieszczeniu. Dostępne są też gniazdka i włączniki o wykończeniu matowym lub błyszczącym, z kolorowymi ozdobami czy naklejkami.

Karnisze
Ogromne znaczenie dla wykończenia pomieszczenia ma aranżacja wnęki okiennej. Jej podstawowym elementem są karnisze – od ich wyboru zależy sposób zawieszenia firan i zasłon, a także ogólny wygląd całej przestrzeni okiennej. Wybierając karnisz warto kierować się jego funkcjonalnością i wykończeniem. Do niektórych modeli dobrze jest dobrać również maskownice, które ukryją sam karnisz wraz z miejscem zawieszenia firan. Do wielu karniszy można dokupić również ozdobne podpórki lub nakładki, tworzące z tego prozaicznego elementu wykończenia perfekcyjną dekorację.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI