Majowe Forum Rękodzieła. Kupujesz i pomagasz

Czy robiąc zakupy można pomóc innym? Właśnie na takim założeniu opierają się spotkania rękodzielników w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach. Kolejna edycja FORUM Rękodzieła odbędzie się 20 maja.

20 maja to idealny moment, by szukać prezentów na zbliżające się święta, takie jak Dzięń Matki i Dzień Dziecka. Ponad 20 wystawców – artystów z Gliwic i okolic czekają wraz ze swoimi produktami, które są prawdziwymi dziełami sztuki rękodzielniczej.

Jak zawsze spotkanie odbędzie się w Centrum Handlowym FORUM, od 12:00 do 18:00, na poziomie 0, w okolicach sceny głównej.

 – Czas kiedy szukamy prezentów, na chyba najważniejsze święta jakimi są Dzień Matki i Dzień Dziecka, to ważny moment, bo chcemy znaleźć coś naprawdę niesamowitego. Spotkania rękodzielników są idealne dla osób, które poszukują wyjątkowych prezentów. Ręcznie wykonywane przedmioty są po prostu niepowtarzalne – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Pomaganie przez kupowanie to hasło opisujące ideę stworzenia FORUM Rękodzieła. Wystawcy biorący udział w targach wpłacają finansowe cegiełki na rzecz Fundacji Stacja 6, które jak zawsze trafią do potrzebujących. Stacji 6 aktualnie opiekuje się 150 osobami bezdomnymi, samotnymi i biednymi. 

 Osoby, którym aktualnie pomagamy na co dzień otrzymują żywność i przedmioty codziennego użytku. Czasami zapewniamy im pomoc prawną potrzebną do wyjścia na przysłowiową „prostą” lub wspieramy w poszukiwaniach pracy. Co roku także organizujemy spotkania z okazji polskich, rodzinnych świąt – mówi Krzysztof Gryc, prezes Fundacji „Stacja 6”.

Teraz spotkanie rękodzielników odbędzie się 20 maja czyli w najbliższą sobotę. Kolejna impreza z rękodziełem zaplanowana jest na 17 czerwca. Daty te oraz szczegóły następnych spotkań rękodzielników będą publikowane na: https://forumgliwice.pl. 

Rękodzielnicy chcący współpracować ze Stacją 6 mogą kontaktować się dzwoniąc pod numer: 796926314. Sklep charytatywny w CH FORUM jest również miejscem, które funkcjonuje jako centrum wsparcia dla osób w trudnych sytuacjach życiowych. Dochód z niego oraz FORUM Rę-kodzieła trafia do osób bezdomnych, biednych, chorych i samotnych. 

Zapraszamy na FORUM Rękodzieła!
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI