Małe granty, wielka sprawa

7 marca wystartował nabór lokalnych projektów do Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej. Najciekawsze działania otrzymają po 2000 złotych wsparcia.

– Po sukcesie ubiegłorocznych inicjatyw, które wspieraliśmy naszymi małymi grantami, w tym roku zapraszamy do aplikowania o nasze wsparcie za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie Europy Centralnej – mówi Katarzyna Lenartowicz, zastępca dyrektora Europy Centralnej.

– Bardzo cieszymy się, że Fundusz Małych Grantów spotyka się z coraz większym zainteresowaniem organizacji i instytucji. To dla nas z jednej strony wyzwanie do pracy na rzecz lokalnej społeczności, a z drugiej odpowiedź na potrzeby bardzo wielu cennych akcji, jakie są realizowane w najbliższej okolicy – dodaje Lenartowicz.

Do 17 kwietnia organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje kultury, wspólnoty projektowe, koła naukowe i artyści mogą składać propozycje swoich działań. Mają one szansę na wsparcie finansowe w wysokości 2.000 złotych na realizację działań od 1 maja do 15 grudnia 2016 roku. Za te pieniądze należy zrealizować projekty, które będą adresowane do mieszkańców Gliwic, Zabrza i powiatu gliwickiego. – Działanie, na które aplikujemy w ramach Funduszu Małych Grantów, będzie oceniane nie tylko przez przedstawicieli centrum i najemców, ale również przez reprezentantów świata mediów oraz instytucji publicznych – wyjaśnia Mateusz Widuch z działu marketingu Europy Centralnej. – Przy tak zróżnicowanym składzie osobowym oceniających niemal każdy może być pewnie tego, że wygrają inicjatywy, które rzeczywiście wpływają na zmianę społeczną w miejscach, gdzie odbywa się projekt. Nie zamykamy ściśle tematyki grantów, bo w ten sposób chcemy inspirować mieszkańców do współpracy i autentycznie partnerskiego działania.

Zgłoszenia projektów do VI edycji Funduszu Małych Grantów odbywają się wyłącznie poprzez uzupełnienie formularza: http://bit.ly/FMG-EC-ZglosProjekt. Termin aplikowania mija 17 kwietnia o godz. 23:59. Więcej szczegółów i regulamin można znaleźć na stronie www.europacentralna.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI