r e k l a m a


Mandat 800 zł, koszty holowania i opłata za parking

Blisko 1200 zł kosztowało parkowanie samochodu na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych.

Gliwiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Górnych Wałów stoi zaparkowany samochód. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód zajmował miejsce przeznaczone osób niepełnosprawnych.

Jak się okazało kierująca nim osoba nie miała uprawnień do zajmowania takiego miejsca parkingowego. Pojazd odholowano na parking strzeżony, a kierująca nim młoda kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 800 złotych. Do tego doszły koszty holowania w wysokości 350 złotych oraz 27 złotych za parkowanie.

Już kilka tygodni temu alarmowaliśmy, że miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych znajdujące się przy ul. Górnych Wałów jest źle oznakowane. Kierowcy, którzy nie posiadają odpowiedniego zezwolenia często parkują tam i są przekonani, że stoją w miejscu dozwolonym. Dlaczego? Ponieważ jadąc od strony ul. Jana Pawła II znak informujący o tzw. „kopercie” odwrócony jest w innym kierunku. Kto po opuszczeniu samochodu nie sprawdzi jaka tabliczka widnieje pod znakiem „P” może słono zapłacić.

parkowanie2

Rozwiązanie jest bardzo proste: namalowanie koperty oraz dołożenie znaku, wówczas kierowcy jadący zarówno od strony ul. Jana Pawła II oraz ul. Zygmunta Starego widzieliby, że to miejsce jest zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych.

Rozwiązanie byłoby dobre zarówno dla kierowców, którzy nie byliby narażeni na mandaty, jak i dla osób niepełnosprawnych, którym inni nie blokowaliby miejsca. Straciłaby jedynie policja i straż miejska – na mandatach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PP
PP
8 lat temu

Znak jest dobrze ustawiony, od kiedy parkuje się do lewej krawędzi na drodze dwukierunkowej 🙂

Wodnik
Wodnik
8 lat temu

Wygląda na to, ze to miejsce jest celowo źle oznakowane, w celu wyłudzania od nieuważnych kierowców sporych kwot pieniędzy. No bo co stoi na przeszkodzie, żeby je oznakować właściwie, namalowaną na ulicy białą kopertą?

Aaaa
Aaaa
8 lat temu

nie czepiajmy się znaków, przecież wszyscy wiemy jak jeżdżą kobiety, ja bym dał wszystkim prawo jazdy na krowy, to by było zabawne )))))

ANONOIM
ANONOIM
8 lat temu
Reply to  Aaaa

A przepraszam mężczyźni, jeżdżą nieomylnie ???
Z Twojego komentarza wynika,że Wam wszystko wolno,a kobiety,to zero !!! Dziwne, ostatnio na przejściu dla pieszych kobieta się zatrzymała,a niecierpliwy PAN,który stał z tyłu trąbił klaksonem,żeby już jechała !! Co, kobieta kierowca miała przejechać pieszego,który prawidłowo przechodził, bo kierowca płci męskiej się niecierpliwił ???? Moim myśleniem z Twoją wypowiedzią coś nie tak !!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI