r e k l a m a


Mapa dla mieszkańców i inwestorów. Sprawdź nową wersję MSIP

Działa już nowa wersja Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej. To obszerny, internetowy zbiór danych dotyczących Gliwic.

Szata graficzna systemu została odświeżona, dzięki czemu dostęp do poszukiwanych informacji jest bardziej intuicyjny. Nowa wersja Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej została uruchomiona w połowie maja. – MSIP działa już od 2007 roku. W ciągu 9 lat Urząd Miejski w Gliwicach zgromadził i opracował wiele danych dotyczących miasta, które zostały przekazane mieszkańcom i inwestorom na poszczególnych geoportalach.

Idąc z duchem czasu dostosowaliśmy system do nowych realiów internetowych. To, co od razu rzuca się w oczy, to czytelna i odświeżona szata graficzna – mówi Iwona Pylypenko-Wilk, kierownik Samodzielnego Referatu Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej. Użytkownicy mogą skorzystać z zamieszczonych w serwisie źródeł informacji, map i analiz, które są stale aktualizowane przez poszczególne wydziały Urzędu Miejskiego w Gliwicach oraz jednostki miejskie.

Za pośrednictwem GEOPORTALU MIESZKAŃCA znajdziemy m.in. szczegółowy plan Gliwic z zaznaczonymi instytucjami i informacjami z zakresu kultury, sportu, edukacji, zdrowia, pomocy społecznej, turystyki, komunikacji. Do dyspozycji użytkowników oddano też wyszukiwarkę działek i wszelkiego rodzaju interesujących nas adresów. – Korzystając z tej funkcjonalności, można na przykład wyszukać najbliższą aptekę albo wybrać najkrótszą drogę do szkoły – podpowiada Iwona Pylypenko-Wilk.

Na GEOPORTALU INWESTORA zamieszczony jest plan Gliwic z zaznaczonymi budynkami, działkami i obrębami. Jednym ruchem myszy można sprawdzić strukturę własności, użytkowania wieczystego, uzbrojenie terenu, granice obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Na potrzeby inwestorów opublikowane zostały także ortofotomapy.

Dodatkowym elementem całego systemu jest GEOPORTAL WYBORCZY, w którym przed wyborami (zarówno parlamentarnymi, jak i samorządowymi) można sprawdzić właściwy obwód i Komisję Wyborczą.

Duże zmiany zaszły w profilu OFERTA NIERUCHOMOŚCI: oprócz planu miasta z wyświetlonymi miejskimi ofertami lokali i nieruchomości gruntowych, udostępniono profesjonalną wyszukiwarkę ofert. – Dzięki niej możemy ograniczyć zakres wyszukiwania tylko do lokali o określonym metrażu albo lokalizacji. To
z pewnością ułatwi poszukiwanie ofert, które najbardziej nas interesują – dodaje Iwona Pylypenko-Wilk.

W MSIP-ie znalazły się również odnośniki do innych miejskich serwisów i przydatnych stron internetowych. – Do dyspozycji internautów oddany zostały również plan miasta z podziałem na osiedla, mapa zjazdów z DTŚ i lokalizacja punktów publicznego dostępu do Internetu wraz ze strefami dostępu – do pobrania w formie pliku PDF – mówi kierownik Samodzielnego Referatu Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej. Katalog danych jest na bieżąco poszerzany o materiały najbardziej przydatne z punktu widzenia mieszkańców i inwestorów. – Zapotrzebowanie na takie bazy danych jest spore. Liczba użytkowników MSIP-u stale rośnie. To właśnie z myślą o naszych użytkownikach wzbogacamy serwis o mapy i analizy do pobrania – podkreśla Iwona Pylypenko-Wilk.

Miejski System Informacji Przestrzennej jest dostępny pod adresem: msip-mapa.um.gliwice.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomEE
tomEE
7 lat temu

Ten portal jest totalnie nieintuicyjny, nieczytelny … kompletna beznadzieja !!

Obudź się Polsko
Obudź się Polsko
7 lat temu

Przydała by się appka

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI