Marcin Pietrowski: Będzie ciężko, ale lubimy takie spotkania

W sobotę, o godz. 15.30 Piast Gliwice zmierzy się z Koroną Kielce.

– Na własnym stadionie prezentujemy się lepiej i zdobywamy więcej punktów. Przed nami mecze z Koroną i Legią, które są w dobrej formie… Będzie ciężko, ale my takie spotkania lubimy – mówił Marcin Pietrowski, który opowiedział m.in. o aktualnej dyspozycji Piasta, a także następnych spotkaniach Niebiesko-Czerwonych.

Nie strzelacie zbyt wielu bramek, a w Płocku w ogóle nie trafiliście do siatki. Czasami wszystko wygląda dobrze, ale na końcu brakuje odwagi i szybkich decyzji…
– Faktycznie, czegoś brakuje… To nie jest pierwszy mecz, w którym to widać. Cały czas nad tym pracujemy, ale w zasadzie niewiele się zmienia. Wydaje mi się, że to kwestia czasu i przełamania. Jednym dobrym spotkaniem możemy wskoczyć na wyższy poziom.

Ty chyba nie możesz narzekać na swoją dyspozycję? Ostatnio prezentujesz solidną formę.
– Cieszę się, że dopisuje mi zdrowie, ponieważ to jest najważniejsze. Nie mogę narzekać na przygotowanie, bo w zasadzie od zeszłego roku czuję się bardzo dobrze. Nie jestem jednak w pełni usatysfakcjonowany… Zespół nie zdobywa zbyt wielu punktów, a gdy drużyna nie wygrywa to nie ma się z czego cieszyć.

No właśnie… Przed wami trzy spotkania z drużynami z górnej ósemki. Nie będzie łatwo o punkty.
– Trzeba pamiętać, że dwa mecze gramy u siebie. Na własnym stadionie prezentujemy się lepiej i zdobywamy więcej punktów. Przed nami mecze z Koroną i Legią, które są w dobrej formie… Będzie ciężko, ale my takie spotkania lubimy.

Korona zmieniła trenera i wygrała swoje trzy ostatnie spotkania. Można więc powiedzieć, że prezentują się lepiej niż przyzwoicie?
– Ostatni mecz wygrali wysoko, ale należy pamiętać, że bramki zdobywali po stałych fragmentach. To nie jest tak, że nagle grają świetnie w piłkę… Widać poprawę, ale jest to rywal, z którym możemy powalczyć.

W spotkaniu z Koroną będzie chyba więcej walki niż samej gry w piłkę. Warunki pogodowe nie napawają optymizmem. Myślisz, że grząskie boisko będzie waszym atutem czy może wręcz przeciwnie?
– Trudne pytanie… Na naszym stadionie murawa zawsze wygląda dobrze. Spadło trochę śniegu, ale to czy będzie chlapa to już nie od nas zależy. Liczę na to, że boisko będzie odpowiednio przygotowane, a to będzie naszym atutem.

piast-gliwice.eu

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI