Maseczki znów obowiązkowe w „strefach czerwonych”. Co z weselami?

W powiatach, gdzie w ostatnich dwóch tygodniach wystąpiło dużo przypadków zakażeń koronawirusem będą czasowo wprowadzane większe obostrzenia niż obowiązują w całym kraju. W tej chwili takich powiatów jest 19 – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Przeanalizowaliśmy dynamikę wzrostów zakażeń jaka jest we wszystkich powiatach w ciągu ostatnich 14 dni. Weryfikowaliśmy ile pojawiło się nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców i jaka jest dynamika zmian. Jak zauważyliśmy, mamy problem w około 20 powiatach – wskazał w rozmowie z PAP minister Szumowski.

Powiaty „czerwone”:

– ostrzeszowski (wielkopolskie)
– nowosądecki (małopolskie)
– Nowy Sącz (małopolskie)
– wieluński (łódzkie)
– pszczyński (śląskie)
– Ruda Śląska (śląskie)
– rybnicki (śląskie)
– Rybnik (śląskie)
– wodzisławski (śląskie)

Powiaty „żółte”:

– wieruszowski (łódzkie)
– Jastrzębie Zdrój (śląskie)
– jarosławski (podkarpackie)
– Żory (śląskie)
– kępiński (wielkopolskie)
– przemyski (podkarpackie)
– cieszyński (śląskie)
– pińczowski (świętokrzyskie)
– oświęcimski (małopolskie)
– Przemyśl (podkarpackie)

Wesela będą mogły się odbywać, ale w powiatach „czerwonych” będą ograniczone do 50 osób, a w powiatach „żółtych” do 100 osób.

Maseczki znów obowiązkowe

– W powiatach „czerwonych” maski będą noszone wszędzie – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Kluby i dyskoteki są zamknięte, duże imprezy masowe się nie odbywają – dodał. Wróci ograniczenie liczby pasażerów w komunikacji miejskiej do połowy maksymalnego obłożenia pojazdu. W powiatach „czerwonych” zamknięte zostaną siłownie, będą nadal działały baseny.

Sytuacja w powiatach – jak podkreślił szef MZ – będzie poddawana bieżącej analizie, a widoczne trendy mają być podstawą podejmowanych decyzji. Działania są konieczne, by sytuacja epidemiczna w kraju wróciła do stabilnego stanu – dodał Szumowski.

(PAP) / inf. własne

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI