Medale dla pływaków z Gliwic

Jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zdobyli zawodnicy i zawodniczki Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice. W klasyfikacji medalowej gliwicki klub zajął 10. miejsce.

Pływacy i pływaczki z Gliwic po raz kolejny udowodnili, że w basenie czują się jak ryby w wodzie, zdobywając 6 medali podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Olsztynie. Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski rywalizowali od piątku do niedzieli, 8–10 lipca. Do mistrzostw zgłoszonych zostało łącznie 177 klubów z całej Polski.

Złoto dla Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice wywalczyła Marta Cygrimus, która została mistrzynią Polski juniorów w pływaniu na 50 m stylem klasycznym. Srebrny medal na 100 m motylkiem zdobyła z kolei Małgorzata Mosór. Srebro wywalczyły także dwie gliwickie sztafety: mieszana i dziewcząt – obie w konkurencji 4 × 100 m stylem zmiennym. Natomiast brązowymi medalami mogą pochwalić się dwie sztafety chłopców, które rywalizowały na dystansie 400 m – jedna stylem dowolnym, a druga zmiennym.

Poza podium Marta Girymus zajęła także 5. miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Piąty był również Karol Rekowski, który rywalizował na dystansie 50 m stylem klasycznym. Kolejnym sukcesem może pochwalić się też Małgorzata Mosór, która zajęła 6. miejsce w Polsce na 50 m stylem motylkowym. Dziewiąte miejsce na 400 m stylem zmiennym wywalczyła Martyna Krakowczyk. Natomiast swoim życiowym rekordem może się pochwalić Wiktor Kluj, który na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zajął 14. miejsce w kraju.