Miały być za to kary, ale dali jeszcze czas na poprawę

Chociaż oficjalnie minął ustawowy termin, wyznaczony na 30 czerwca, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego odpowiedzialny za tworzenie bazy zainstalowanych źródeł ciepła w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków nadal zachęca do składania deklaracji do CEEB.

Obowiązek ten ciąży – przypomnijmy – na zarządcach lub właścicielach budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych mieszkalnych (deklaracja A) oraz budynków i lokali niemieszkalnych (deklaracja B).

– Jeśli wskutek roztargnienia nie złożyłeś deklaracji w terminie, nie martw się tym, w dalszym ciągu deklarację możesz złożyć w systemie na stronie ceeb.gov.pl albo przekazać ją do swojego urzędu gminy tak jak dotychczas. Brak wypełnienia tego obowiązku ustawowego nie spowoduje automatycznego nałożenia kary na tych, którzy o tym zapomnieli. Zatem nie czekaj dłużej i złóż szybko deklarację do CEEB – apeluje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB).
Z szacunkowych wyliczeń GUNB oraz Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach wynika, że w mieście w wymaganym terminie zostało złożonych około 80% wymaganych deklaracji.

– W opracowanym przez siebie rankingu gmin Główny Urząd Nadzoru Budowlanego podaje, że w bazie mamy obecnie wprowadzonych 70% deklaracji. Wyliczenia te opierają na założeniu, że w Gliwicach jest 21,5 tys. punktów adresowych (punkt adresowy nie równa się lokal!) – informuje Agnieszka Setnik, naczelnik Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach.
UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 miesięcy temu

Polacy zimą będą się grzać w marketach i centrach handlowych / większych marketach.

Będzie „selekcja naturalna” 🙁

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI