Miasteczko Ruchu Drogowego już gotowe

Jak nie stwarzać zagrożenia będąc kierowcą? Jak bezpiecznie przejść przez ulicę? Tego w praktyce nauczą się młodzi gliwiczanie w Miasteczku Ruchu Drogowego, które powstało przy ul. Kilińskiego w Zespole Szkół Samochodowych w Gliwicach (ZSS).

To pierwszy taki obiekt w mieście. Wyposażony w miniaturowe drogi, skrzyżowania i prawdziwą, działającą sygnalizację świetlną. Miasteczko Ruchu Drogowego już działa i jest dostępne nie tylko dla uczniów ZSS, ale dla wszystkich. – To miejsce, w którym symulujemy rzeczywiste warunki ruchu drogowego na potrzeby szeroko rozumianej edukacji bezpieczeństwa drogowego.

Chcielibyśmy, by taka edukacja objęła najmłodszych: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów i młodzież – mówi Jacek Płowiec, dyrektor ZSS w Gliwicach. Pierwsi zainteresowani już z miasteczka skorzystali. Maluchy z Przedszkola Miejskiego Nr 2 uczyły się np. jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego w miasteczku będą uczyć nie tylko fachowcy, ale także uczniowie ZSS w Gliwicach, którzy mają do dyspozycji także nowopowstały plac manewrowy tuż przy szkole. – Dzięki tej inwestycji nasi uczniowie mogą uczyć nie tylko innych ale także siebie. Na placu manewrowym nabędą umiejętności, które spożytkują w czasie np. egzaminu na prawo jazdy kat. B. Mamy już wszystko co jest potrzebne do nauki ruchu drogowego. Wykłady prowadzimy w szkolnych klasach. Zajęcia praktyczne w miasteczku i na placu manewrowym – dodaje Jacek Płowiec. Oprócz Miasteczka Ruchu Drogowego i placu manewrowego w pobliżu szkoły przebudowano też boiska – do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

super pomysł 🙂 niech się dzieci uczą

Dawid
Dawid
9 lat temu

Bardzo dobry pomysł. Można poćwiczyć jazdę i poznań zasady panujące na drodze 🙂

maniu
maniu
9 lat temu

każdy Gliwiczan powinien teraz mieć obowiązek pójść tam i zdać „egzamin” z prawidłowego przechodzenia przez jezdnie, a kierowcy z przepuszczania pieszych przez pasy – tak dla zasady bo coraz więcej wypadków na pasach. A wszystko przez głupie przepisy które mówią, że pieszy ma pierwszeństwo na pasach (no i głupi ludzie biorą sobie to do serca i wbiegają na pasy pod samochód).
Ogólnie miejsce bardzo przydatne i dobre 🙂

uczeń
uczeń
9 lat temu

Wiadomo samochodówka uczy i bawi zresztą samochodówka to dobra szkoła a dobra szkoła to pewniejsza przyszłosc

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI