Miasto dołoży do nowych urządzeń na placach zabaw

Miejski Zarząd Usług Komunalnych organizuje drugą edycję konkursu „Gliwickie place zabaw”.

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą wygrać urządzenia, które uatrakcyjnią zabawy maluchów. Celem konkursu jest dodatkowe wyposażenie placów zabaw, które znajdują się na terenie Gliwic, ale nie są własnością miasta.

– Chcemy też przyczynić się do aktywizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. To dla nich dobra okazja, aby zadbać o estetykę, bezpieczeństwo i funkcjonalność miejsc, w których bawią się dzieci – mówi Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy MZUK.

W konkursie mogą wziąć udział wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, które mają w swojej gestii place zabaw.

Mają szansę zyskać za darmo nowe urządzenia zabawowe, ale w zamian muszą odnowić dwa już funkcjonujące na placu zabaw lub zamontować co najmniej jedno dodatkowe – o wartości minimalnej jednego z darów otrzymanych od samorządu.

Każda ze wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych może złożyć jeden wniosek, w którym wskaże jeden plac zabaw (za wyjątkiem obiektów, które zostały doposażone w poprzedniej edycji konkursu) i maksymalnie dwa urządzenia zabawowe, wybrane z katalogu.

Zgłoszenia będą przyjmowane w sekretariacie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych przy ul. Strzelców Bytomskich 25c – do 13 maja. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.mzuk.pl.

(UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
11 lat temu

Ładne place zabaw dla dzieci cieszą lecz brak mozliwości załatwienia podstawowych potrzeb dzieci i opiekunów to tragedia. Młodzi obywatele uczą się sikania w krzakach lub robienia kupki pod drzewkiem. Postawienie toy toya czy dostęp do wody przekracza możliwości gospodarzy. A może idzie o utrwalanie tradycji.

lucky
lucky
11 lat temu

Jakie place zabaw??!!!!Sa takie w Gliwicach??

Gantzler15
Gantzler15
8 lat temu

Już to widzę jak dołoży. Jedno wielkie kłamstwo tutaj widzę. A szkoda, bo dzieciaki uwielbiają się bawić!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI