Mieszkańcy chcieli mieć przejście dla pieszych, a dostali barierki

W ubiegłym roku poruszyliśmy sprawę dzikiego przejścia dla pieszych na ulicy Nowy Świat.

– W pobliżu banku PKO, w miejscu niedozwolonym codziennie przez jezdnię przechodzą tysiące osób. Wkrótce może tam dojść do tragedii – pisał wówczas nasz Czytelnik. Zarząd Dróg Miejskich wykluczył wówczas możliwość, aby we wskazanym miejscu pojawiło się przejście dla pieszych. Główny powód – w pobliżu są aż dwa przejścia przez jezdnię. Tymczasem podczas remontu ul. Nowy Świat problem ten został rozwiązany. W miejscu, w którym dochodziło do łamania przepisów postawiono barierki.

– Niestety, nie było możliwości wyznaczenia w tym miejscu kolejnego przejścia dla pieszych. Dlatego te, które istniały przy skrzyżowaniach pozostały – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska z ZDM.

W czasie remontu zmieniły się także przebiegi szlaków komunikacyjnych na skwerku oddzielającym jezdnie ulicy Nowy Świat.

Na koniec dodajmy, że przebudowywany odcinek ul. Nowy Świat tymczasowo został dopuszczony do ruchu. Kierowcy muszą jednak liczyć się z czasowymi utrudnieniami ze względu na prace, które nadal są prowadzone w obrębie skrzyżowania.

Zobacz zdjęcia

[nggallery id=103]

Zobacz też: “Namalujcie nam tutaj przejście dla pieszych”. “Nie możemy” (TV)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Loki
Loki
10 lat temu

I bardzo dobrze zrobili, już kilka razy musiałem tam ostro hamować bo ktoś wbiegł na jezdnie spiesząc się do odjeżdżającego autobusu…

@
@
10 lat temu

Bardzo dobra decyzja! W końcu ludzie nie będą wbiegać pod auta tam była jakaś masakra z tym. Wysiadali z autobusu i ostro na drugą strone

młodyPG
młodyPG
10 lat temu

Urzędasy jak zwykle swoje głupoty wprowadzają w życie….. ciekawe kto zarobił na takiej ilości tych paskudnych barierek?

filemon
filemon
10 lat temu

żadnych przejść w tym miejscu no ale barierki mogli ładniejsze dać np całe srebrne lub czarne, bo te są fatalne, psują urok tych odnowionych kamieniczek

PLK
PLK
10 lat temu
Reply to  filemon

Jak na przejściu przy skrzyżowaniu z Rybnicką będzie zielone to 10 metrów dalej i tak nie będzie mógł jechać żaden pojazd, dla tego umiejscowienie tam równoległego przejścia z sygnalizacją zsynchronizowaną z tym pierwszym, nie stanowiło by utrudnienia. Ale po co? Lepiej robić z ulicy miejskiej autostradę.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

przejście jest tam niepotrzebne

esteta
esteta
10 lat temu

Zamiast stawiać barierki mogli postawić tam policjanta który by ukarał kilka razy i by się skończyło przechodzenie, albo posadzić tam krzaki jakieś, a nie postawili te paskudne rury czarno- żółte które szpecą miasto. Wstyd

v
v
10 lat temu

coś czuję że i tak będą się między barierkami przeciskać byle by sobie skrócić nieco drogę

Anfa
Anfa
10 lat temu

osobiscie bedę przechodzić miedzy barierkami. Od prawie 30 lat chodzę tamtędy i nie zamierzam zmieniać nawyków i latać na około i takich jak ja jest wiecęj \o/
Urzędasy niech sobie zrobią barierki w tych swoich czerepach. ;]

guaviareto
guaviareto
10 lat temu
Reply to  Anfa

To nie nasze urzędasy są winne. Jak się na coś skarży to trzeba uważać co się pisze, bo przy zmianie/modernizacji/unowocześnieniu trzeba zajrzeć w aktualne przepisy, które „dostosowuje” nam 'Kochana Unia, Której Wszyscy Tak Pragnęliśmy’. A nie pukać się w czoło poniewczasie…

jupik
jupik
10 lat temu
Reply to  Anfa

Ty za to w „czerepie” masz chyba nasrane. Jak Cie ktoś w końcu rozjedzie leniu śmierdzący to się wtedy dowiesz. Tylko tego kierowcy szkoda, bo mimo wszystko będzie miał nieprzyjemności…

PLK
PLK
10 lat temu

Proponuję wprowadzić całkowity zakaz poruszania się pieszo po mieście! Przecież każdy wie że najlepszym środkiem transportu jest samochód terenowy o masie 2 ton.
A te barierki to jeszcze słabe mogli od razu z drutem kolczastym postawić albo elektrycznego pastucha podłączyć do tego co najmniej!

lol
lol
10 lat temu

tam by trzeba zasieki postawić. bezmózgiego tłumu samobójców taka barierka nie powstrzyma…

PLK
PLK
10 lat temu
Reply to  lol

pewnie, mur berliński! Albo takie płoty jak wzdłuż autostrad, przy wszystkich ulicach w mieście.
Przecież ograniczenie prędkości n.p. do 30 km/h nad tak „długim” odcinku jak poszerzony fragment spowodowało by co-najmniej o 5 sekund dłuższy czas jazdy. Zatrzymywanie pojazdu przed przejściem dla pieszych dodatkowo niepotrzebnie zużywa hamulce. Z resztą dla pieszego obejście nie stanowi problemu, najważniejsze aby pojazdy poruszały się najkrótszą trasą przez miasto w końcu miasta właśnie po to zbudowano aby samochody miały po czym jeździć i gdzie parkować.

lol
lol
10 lat temu
Reply to  PLK

@PLK Tak się składa że ulice są jak najbardziej stworzone własnie w tym celu aby poruszać się po nich samochodami.

czarny_kierofca
czarny_kierofca
10 lat temu

A ja jestem za benzyna po 10 zl, bedzie mniej aut – mniej korkow. A ze wszystko podrozeje – Co tam panie – damy rade…

wojtus202
wojtus202
10 lat temu

Bardzo Dobra decyzja popieram

Gliwiczanin
Gliwiczanin
10 lat temu

Gdyby było więcej środków to idealna byłaby tam”kładka na jezdnią” ale coż… będziemy chodzić na przejście obok Bolka i Lolka.
A tak na marginesie jakieś 10 lat temu na Ul. Piwnej tam gdzie jest przystanek była podobna sytuacja, wszyscy przechodzili na drugą stronę jezdni pod lombard, pewnie pamiętacie i mimo wszystko, po wszystkich perturbacjach barierki skutecznie rozwiązały ten problem.

Najgorsze jest jednak to, że często dalej jest brak dobrej woli, ze strony ze strony Urzedu Miasta.
„Mieszkańcy chcieli przejście, a dostali barierki” i wypad, nara! Mamy was w D…e

Gliwiczanka
Gliwiczanka
10 lat temu

Mieszkam na Nowym Świecie, zrobiono nam autostradę pod oknem, był ładny zieleniec teraz jest prawie plaża. Obserwuję ludzi z okna i tak wielu przeciska się między barierkami i przechodzi w dawnym miejscu. Ta pseudo modernizacja to kolejny dowód na to że wnaszym mieście pieszy się nie liczy, tylko kierowcy i samochody. Na przejściach pieszy czeka bardzo długo na zielone światło,które pali się bardzo krótko, gaśnie nim przejdzie się prez jezdnię.

dla przedszkola
dla przedszkola
10 lat temu

zapraszm do glosowania na Gliwickie przedszkole w EKO kokursie na stronie
http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2012/?utm_source=konkurs_eko2012&utm_medium=minireklama&utm_campaign=konkurs2012

jako miasto zajmujemy slabą pozycje a każdy może oddać dziennie 3 glosy i pomóc wygrać zabawki dla dzieciaków (dla glosujacych tez sa nagrody)
poza tym bardzo fajna strona z piosenkami i grami dla waszych pociech.
z góry dzieki za przyłączenie sie do akcji
glosowanie trwa tylko do niedzieli (włącznie)

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI