r e k l a m a


Mieszkania plus to ściema? Gliwice zaoferowały grunty, ale PiS milczy (wideo)

Czy w Gliwicach ostatecznie powstaną mieszkania plus? To pytanie wciąż pozostaje otwarte. Dlaczego? Mimo że miasto Gliwice przekazało tereny pod budowę, to prace nadal nie ruszyły.

Mało tego – władze Gliwic dopytują co z rządowym programem mieszkaniowym, ale nie otrzymują odpowiedzi lub informacje są zdawkowe.
– Zadałem stronie rządowej 7 konkretnych pytań, które zmierzają do podzielenia się finansowaniem inwestycji, obowiązkami i owocami. Te pytania są konkretne i widzę, że sprawiły ogromną trudność tamtej stronie, naszemu partnerowi, i pomimo wielokrotnych monitów nie ma odpowiedzi – mówi Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.
Zobacz wideo w GliwiceTV

Miasto Gliwice chciałoby, aby budowa mieszkań w programie Mieszkanie Plus rozpoczęła się. Jednak ciągle prowadzona jest korespondencja i trwają rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Ze strony BGKN brak jest konkretów.

Co ważne – miasto Gliwice nadal podtrzymuje ofertę przekazania gruntów pod inwestycje.

Pozostają też wątpliwości czy faktycznie będą to tanie mieszkania. Pierwsze wyliczenia pokazują, że stawki za wynajem mogą być zdecydowanie wyższe od tych, które oferują gliwickie ZBM TBS.
W ramach pilotażu rządowego projektu Mieszkanie Plus w Gliwicach mogłoby powstać nawet 700 tanich mieszkań na wynajem i z opcją wykupu. Jednak ciągle brak jest konkretów.

Tymczasem miasto Gliwice od wielu lat skrupulatnie realizuje swój program budowy mieszkań. W mieście powstało ponad 2 tysiące lokali TBS oraz kolejne mieszkania komunalne.

Kończy się remont budynku przy ul. Nowy Świat. Gliwice przygotowują się też do budowy mieszkań przy ul. Wrocławskiej.

Przypomnijmy, że budową lokali w programie Mieszkanie Plus ma zajmować się polski rząd za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Kuliś
6 lat temu

Komuna budowała mieszkania, a później kolejne rządy przez czerwonych SLD, PiS z Lepperem, PO i znów PiS tylko obiecują a nic nie robią. Gdyby nie miejskie tbsy to nie wiem gdzie by połowa ludzi mieszkała

Marcin Kos
6 lat temu

Jak zwykle pisowska propaganda. Duzo gadania, a zrobione co zostalo?

Joanna Kuliś
6 lat temu
Reply to  Marcin Kos

nie tylko pisowska bo jak już pisałam wszyscy nam oboecywali mieszkania a tylko konkretne miasta budowały

jergaj
jergaj
6 lat temu

Sciema? A cóż to za wyraz w języku dziennikarskim? Ściema to co najwyżej twierdzenie Neumanna że
PiS jest dla niego partnerem. Sciemą również jest twierdzenie o tak duzej liczbie budowanych tanich mieszkań. A to dlaczego miasto się wyludnia? Bo taniej kupić dom w powiecie niż mieszkanie od miasta

s

Mariusz
Mariusz
6 lat temu
Reply to  jergaj

Chyba się posikam ze śmiechu 😀 mówisz że mieszkania w Gliwicach są drogie? A czy to nie wolny rynek dyktuje ceny? W mieście jest praca więc wiadomo ze mieszkania będą droższe niż w Zabrzu czy Bytomiu. Ludzie kupują domy pod Gliwicami z innych powodów -poprostu są coraz bogatsi i ich stać. Młodzi chcą mieszkać w mieście a później to już każdy chce ogródek i spokój. Miasto się wyludnia? Dużo wolniej od innych miast Górnego Śląska. Sprawdź statystyki zanim napiszesz.

Mar Mar
6 lat temu

Zdziwieni?

Monika Polak
6 lat temu

Coś na wybory muszą sobie zostawić

Adrian Bukowski
6 lat temu

Szkoda, że PO nie rządzi dalej w Polsce, bo by nam nabudowała mieszkań, jak przez osiem lat swoich rządów.

Tomasz Gąska
6 lat temu

Człowieku zrozum że jest coś pomiedzy PISEM a PO. W wielu miastach w Polsce rządzą ludzie niezależni od partii np we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gliwicach czy w Katowicach i jakoś te miasta się dobrze rozwijają. To że ktoś krytykuje PIS nie oznacza że popiera KOD czy PO.

Tomasz Gąska
6 lat temu

Swoją drogą PO też wiele rzeczy obiecywało a niewiele zrobiło i dlatego ludzie zmienili władzę ale nie po to się zmienia władze żeby było gorzej lub tak samo.

Adrian Bukowski
6 lat temu

Tomasz Gąska Widocznie tobie jest gorzej, 50 procentom Polakom co chcą głosować na PiS jest lepiej.

Miłosz Borek
6 lat temu

Pan Adrian serio wierzy w sondaże robione na zamówienie danej partii? 😀 jakoś nikt z moich znajomych na Kaczyńskiego i jego bandę nie głosował tylko wiele osob np: na Kukiza i aż dziwne że Kukiz ma tak mało posłów.

Adrian Bukowski
6 lat temu

Miłosz Borek Ale to w sondażach GW są takie wyniki.

Marcin Kos
6 lat temu

Tu jest.mowa o pisie i pisowskiej niezrealizowanej obietnicy. Co ma po do tego???? A jak ktos jest przeciw pis to jest peowcem? Zacznij myslec chyba ze ci placa za takie.komentarze. 50 procent… do roboty sie rusz a nie siejesz propagande za marne złocisze od pisu

Adrian Bukowski
6 lat temu

Marcin Kos Ty myślisz i nic to nie pomaga.

Miłosz Borek
6 lat temu

Adrian Bukowski tyś jest łeb 😀 pracujesz w biurze poselskim kogoś z pisu czy co że ich tak bronisz? aaaa widzę że masz Wałęsę jak rzekomego TW Bolka na zdjęciu. To wiele wyjaśnia 🙂 idź dokarmiać kotka prezesa

Tomasz Mihal
6 lat temu

Tak sobie czasem czytam różne wpisy pod niektórymi postami i wasze wybiórcze podejście do pewnych rzeczy mi się nie podoba,bo nie bierzecie pod uwagę całej prawdy,często skaczecie sobie do „gardeł” itp,a komuś o to chodzi,by były takie nastroje antagonistyczne w narodzie i ktoś ma w tym interes…Cala prawda jest taka,a przynajmniej jej większa część,że w Naszym mieście i wielu podobnym czasem rządzi klika,dla której liczą się układy,układziki i by na czymś skorzystać i najwięcej zarobić-i to najczęściej kosztem zwyczajnych mieszkańców,którzy większość czasu spędzają w pracy i często mają problem z zapięciem miesięcznych budżetów domowych itp-i ci mieszkańcy,zapracowani,zestresowani,nie mają ochoty na… Czytaj więcej »

matula
matula
6 lat temu
Reply to  Tomasz Mihal

Chłopie, tego się nie da czytać. Kto Cię uczył polskiego?

Tomasz Kauba
6 lat temu

Mieszkanie + kredyt = Problem

Mike J Primo
6 lat temu

Może trzeba zadać właściwe pytanie 😉

Tomasz Gąska
6 lat temu

Polecam poczytać o tym żałosnym programie. PiS podpina sie pod rożne inwestycje w miastach które budują deweloperzy i nazywa to mieszkaniem plus http://innpoland.pl/140727,rzadowy-program-mieszkanie-plus-to-porazka-polacy-moga-pocszuc-sie-oszukani

Łukasz Chmielewski
6 lat temu

Wypowiedz Pana Wiceprezydenta Neumanna jest elementem kampanii wyborczej Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. A jak wiemy – wybory w listopadzie. Niech lepiej Pan Prezydent odpowie na pytanie: skoro wielu mieszkańców Gliwic ma niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe, to dlaczego ZGM wyprzedaje mieszkania które wrócą „na stan”?

Bartek Leszczyński
6 lat temu

I napisał to wiceprzewodniczący pisu w Gliwicach wy sobie nie robicie kampanii

Łukasz Chmielewski
6 lat temu

A gdzie Pan widzi kampanie PiS-u? A Pana profil to chyba taki fikcyjny? Coś dziwnie pusty jest!

Bartek Leszczyński
6 lat temu

Obiecywanie mieszkań to nie jest kampania? Dzięki tym obietnicom wygraliście wybory

Bartek Leszczyński
6 lat temu

Obiecywaliscie mieszkania i ich nie budujecie i jeszcze macie pretensje ze ktoś o tym głośno mówi?

Łukasz Chmielewski
6 lat temu

Rozumie, że Pan chce odpowiedzieć na postawione w moim poście pytanie?

Regina Barczyk - Zawadzka

Łukasz Chmielewski pusty profil wydaje się wtedy, gdy tresci nie są udostępniane poza znajomymi. To trzeba wiedzieć jak się obsługuje fb. Sle rozumiem, że lepiej przeglądnąć komuś profil niż dyskutować.

Łukasz Chmielewski
6 lat temu

To nie było stwierdzenie, tylko pytanie.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI