r e k l a m a


Milion złotych dla Politechniki Śląskiej

Kierunek mechatronika prowadzony na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej został nagrodzony w konkursie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczącym wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia i Krajowych Ram Kwalifikacji.

Nagrodzona jednostka otrzyma milion złotych m.in. na pokrycie kosztów związanych z realizacją nowego programu kształcenia.

Do konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zgłoszono 261 wniosków, w tym 185 wniosków dla profilu ogólno akademickiego oraz 76 dla profilu praktycznego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Edwarda Jezierskiego najwyżej oceniła 13 programów kształcenia o profilu praktycznym i tyle samo programów kształcenia o profilu ogólno akademickim. W drugiej z wymienionych grup znalazła się mechatronika wykładana na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej, będąca jedynym z dwóch kierunków studiów wyróżnionych w całym województwie śląskim.

Zgodnie z regulaminem konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego każda z nagrodzonych jednostek otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 000 000 zł.

– Uzyskane środki przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z realizacją nowego programu kształcenia i rozwojem systemu poprawy jakości kształcenia – informuje prof. Paweł Sowa dziekan Wydziału Elektrycznego. – Otrzymane fundusze wesprą m.in. wprowadzanie innowacyjnych form realizacji programu studiów, w tym praktyk zawodowych, a także podnoszenie umiejętności dydaktycznych nauczycieli akademickich oraz wynagradzanie wybitnych praktyków i rozwój współpracy z interesariuszami zewnętrznymi.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
slawek
slawek
10 lat temu

Wiem, że się czepiam, ale czy można byc „jedynym z dwóch”?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI