Mistrzostwa organizowane przez PZPN odbyły się w Gliwicach

W weekend Gliwice były kobiecą futsalową stolicą Polski.

17 i 18 stycznia w naszym mieście odbyły się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu do lat 18. Gospodarzem imprezy było GTW Gliwice, które gościło dwanaście najlepszych drużyn z całego kraju.

Pierwszy dzień od początku przysporzył nam sporo emocji, dużo walki i nerwowości w poczynaniach zespołów, ale na końcu z grup awansowali faworyci. Mocno osłabione zawodniczki z Gliwic grały w grupie II i awansowały do niedzielnych ćwierćfinałów. Kontuzje oraz regulamin wykluczył aż cztery zawodniczki z gry w Mistrzostwach.

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od meczów ćwierćfinałowych. Niestety GTW przegrało mecz o awans do półfinałów z Unifrezze Górzno, które zdobyło w późniejszym czasie brązowy medal mistrzostw. Jednak trzeba podkreslić, ze był to udany debiut zawodniczek z GTW Gliwice, obecnie są Ósmą drużyną w kraju w kategorii wiekowej do lat 18.

Medale zdobyły zawodniczki GOL Częstochowa (Złoto), Rolnik B. Głogówek (serebro) oraz Unifreeze Górzno (brąz). Medale oraz Puchary wręczyła Wiceprezes GTW Agnieszka Drożdż, wiceprzewodniczący komisji futsalu i piłki plażowej PZPN Grzegorz Morkis, Sławomir Peńkosz z departamentu rozgrywek PZPN oraz Klaudia Nalepka II trener U 18 Kobiet. Całą imprezę wsparł Samorząd Miasta Gliwice.