Młodzi Polacy pokonali Niemców w Gliwicach (TV i foto)

W środowy wieczór, reprezentacja Polski U-20 odniosła ważne zwycięstwo nad rówieśnikami z Niemiec, umacniając się tym samym na pierwszej pozycji w tabeli Turnieju Czterech Narodów.

Podopieczni Władysława Żmudy objęli prowadzenie w 23. minucie. W polu karnym został ścięty Przybyłko i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany. Niemcy szybko otrząsnęli się po stracie gola i wyrównali minutę później za sprawą Hofmanna. Na kolejną bramkę przyszło kibicom czekać do 74. minuty, kiedy po świetnym rajdzie i podaniu Furmana, golkipera Niemiec pokonał kapitan naszego zespołu, Bartosz Bereszyński.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Polacy mogli cieszyć się z drugiej wygranej w Turnieju. Na stadionie w Gliwicach pojawiło się 3500 widzów.

Po tym zwycięstwie Polacy prowadzą w tabeli z dwoma punktami przewagi nad Włochami, którzy dzisiaj wygrali ze Szwajcarią 4:1.