Młodzi zawodnicy z Gliwic mają szansę na duży sukces

Podczas najbliższego weekendu, w Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Józefa Poniatowskiego w Bochni, rozegrany zostanie turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu.

Po raz pierwszy w historii udział weźmie w nim drużyna gliwickiego Piasta U-18, prowadzona przez Szymona Wesołowskiego.

Niebiesko-czerwoni znaleźli się w gronie szesnastu najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej w kraju, dzięki zajęciu trzeciego miejsca w grupie kwalifikacyjnej, w której za rywali mieli między innymi faworytów finałowych zmagań – Rekord Bielsko-Biała oraz Gwiazdę Ruda Śląska.

W eliminacjach bocheńskich finałów MMP udało się już na szczęście uniknąć najgroźniejszych w teorii przeciwników. Dzięki dość przychylnemu losowaniu „Piastunki” dopiero w ćwierćfinale mogą trafić na innego potentata młodzieżowego futsalu – gospodarzy imprezy – BSF Bochnię.

Oczywiście aby się w ogóle znaleźć na etapie 1/4 finału, trzeba najpierw wyjść z grupy B, czyli zająć co najmniej drugie miejsce wśród czterech ekip.

Rywalami grupowymi Piasta będą Unisław Team, SChLF Chrzanów oraz Futsal Team Przeworsk.

Nie są to ekipy poza zasięgiem niebiesko-czerwonych, a najwięcej problemów może nam teoretycznie sprawić pierwsza z wymienionych drużyn – niedawni brązowi medaliści futsalowych Mistrzostw Polski w kategorii U-20.

W kadrze zespołu młodzieżowego „Piastunek”, podczas zawodów w Bochni, znajdą się:
trener Szymon Wesołowski, jego asystent Miłosz Karski, fizjoterapeuta Kamil Paluch, kierownik drużyny Adam Tarczyński oraz zawodnicy – Kamil Mandrysz, Damian Robak, Paweł Kata, Łukasz Nowakowski, Artur Trzensiok (kapitan drużyny), Damian Ostrowicz, Grzegorz Środa, Daniel Jóźwik, Patryk Hawryłów, Dawid Mucha, Adrian Drążek, Patryk Misiński, Adam Prokop i Tomasz Wiącek.

Tytułu Mistrzów Polski bronić będzie Rekord Bielsko-Biała, a zmagania rozpoczną się w piątek (24 lutego) o godzinie 13:00. Piast rozegra swoje grupowe mecze tego samego dnia o 15:30 (z Unisław Team) oraz w sobotę o 10:10 przeciwko SChLF Chrzanów i o 16:50 z Przeworskiem. Faza pucharowa turnieju – od ćwierćfinałów, aż do wielkiego finału – odbędzie się 26 lutego.

Transmisje z wszystkich spotkań Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 w Bochni przeprowadzi telewizja internetowa LajfyTv!

I dzień -> https://www.youtube.com/watch?v=8rcjZWaUxa8
II dzień -> https://www.youtube.com/watch?v=KZZIH3iy0TU
III dzień -> https://www.youtube.com/watch?v=f1-59eRSzQ8


źródło: Piast Gliwice – Futsal

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI