r e k l a m a
spot_imgspot_img

Monitoring miejski rozbudowuje się. Kamery na ul. Bł. Czesława

Śląska Sieć Metropolitalna zakończyła prace przy budowie pięciu punktów monitoringu miejskiego w okolicach ul. Błogosławionego Czesława na osiedlu Baildona w Gliwicach.

Na tym obszarze całą dobę pracować będą 24 nowoczesne kamery. O inwestycji zadecydowali mieszkańcy dzielnicy, którzy głosowali na nią w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Teraz w Gliwicach działa 291 kamer monitoringu miejskiego, a zarejestrowany obraz trafia do Centrum Ratownictwa Gliwice, dyżurnych wszystkich komisariatów policji oraz straży miejskiej.

Śląska Sieć Metropolitalna która odpowiada za techniczne utrzymanie systemu, przechowuje również przez 30 dni nagrany materiał w specjalnie przygotowanych zasobach serwerowych. Dostęp do ich zawartości mają tylko upoważnieni funkcjonariusze policji i straży miejskiej.

Na tym nie koniec rozbudowy systemu. W przyszłym roku kolejne kamery zostaną zamontowane między innymi wzdłuż pobliskiej ulicy Franciszkańskiej. Zadanie to zostało również wskazane przez mieszkańców w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo w przyszłym roku nowe punkty kamerowe powstaną również w dzielnicach: Sośnicy, Trynku oraz w Wilczym Gardle.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

„Trójkąt Bermudzki” powinien być monitorowany już od samego początku gliwickiego systemu monitorowego. Ta dzielnica to istna wylęgarnia patologii.

Joachim Schwierz
7 lat temu

Taki monitoring to by się przydał na rynku w Łabędach .

RaSzo
RaSzo
7 lat temu

Tam, to by się przydał stały patrol prewencji…..
a z drugiej strony – fajnie brzmi „RYNEK” w łabędach 😀

Patrycja Krata
7 lat temu

No tam to sie ten monitoring na bank przyda !

Patrycja Flissakowska
Reply to  Patrycja Krata

no fakt, jest tam niebezpieczne skrzyżowanie wiec do momentu założenia świateł jak najbardziej 😛

Wojciech Czerniawski

jeszcze tylko, żeby na tych kamerach coś było widać

realista
realista
7 lat temu

Co inteligent postawil kamere na skrzyzowaniu Kozielskiej i Styczynskiego w takim miejscu ,ze nie widac ul Kozielskiej w kierunku Wieczorka.To dopiero trzeba miec leb.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI