r e k l a m a


Możesz dostać nawet 40 tysięcy złotych na start

Masz pomysł na własny biznes, ale brakuje ci wiedzy i pieniędzy?

Możesz przejść specjalistyczne szkolenia, które pomogą ci w rozpoczęciu i prowadzeniu działalności gospodarczej, a dodatkowo najlepsze pomysły otrzymają dofinansowanie. Projekt pod nazwą „Innowacyjny – Kapitał na start!” realizowany jest przez Park Naukowo – Technologiczny „TECHNOPARK GLIWICE” i skierowany jest do osób zamieszkałych lub zatrudnionych na terenie woj. śląskiego.

Mogą to być zarówno osoby pracujące, uczące się i bezrobotni, którzy zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Projekt ma wspomagać tworzenie nowych miejsc pracy. Pieniądze, które może uzyskac uczestnik pochodzą ze środków unii europejskiej. Jest to kolejna edycja tego projektu.

Większośc firm, które z pomocy Technoparku skorzystały ma się dobrze i ciągle się rozwija.

Jedną z takich firm jest ta założona przez Joannę Gwiazdę-Weczerę – zobacz materiał TV.

W ramach projektu przewidziano następujące formy wsparcia: szkolenie i doradztwo przygotowujące do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości (do 40 000 zł), finansowe wsparcie pomostowe w okresie 6 miesięcy (1317 zł/miesiąc), doradztwo dla nowo powstałych przedsiębiorców.

Liczy się dobry pomysł i wcale nie musi byc on związany z nowoczesnymi technologiami.

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie powinni złożyć formularze rekrutacyjne wraz z załącznikami w Biurze Projektu w terminie do 31 stycznia. Szczegóły dotyczące procedury rekrutacji znajdują się w się na stronie internetowej projektu www.innowacyjnykapital.pl.

Ale to nie jedyna forma pomocy, z jaką możemy spotkac się w Technoparku.

Park wraz z Politechniką Śląską zachęcają studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych Pol. Śl. z województwa śląskiego zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą do udziału w projekcie szkoleniowo-doradczym AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZEGO NAUKOWCA. Do tej pory z uczestnictwa w przedsięwzięciu skorzystało ponad 80 osób. Organizatorzy przewidzieli w nadchodzącym czasie 10 modułów tematycznych.

Chętni – szczególnie osoby niepełnosprawne – mogą liczyć na udogodnienia, a uczestniczki – dodatkowo na opiekę nad ich małymi dziećmi.

Dodatkowych informacji udziela Biuro Lidera Projektu w Technoparku Gliwice oraz Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec
12 lat temu

Możesz dostać? Nawet? Konkretnie to mogę …….. ile? Może być ze 40 tysięcy a może być i 2000 a może być 0 złotych. Siedziałem w tych programach i to kit jakich mało a kasa jest o wiele większa ale dla firmy szkoleniowej w tym wypadku Technoparku. Oczywiście ktoś coś dostanie lecz trzeba mieć żyranta albo i dwóch. Kto nie próbuje ten się nie dowie i pomimo wszystko warto próbować o ile ktoś ma czas i chęć na nikomu do niczego przydatne szkolenia Trochę taki podobny przydział środków jak pomoc z PUP. Ponadto gdy początkującemu BISNESMENOWI będzie się w przyszłości umarzać… Czytaj więcej »

odp.
odp.
12 lat temu
Reply to  Szkoleniowiec

wsparcie dostało kilkanascie osób od początku funkcjonowania instytucji 🙂

Anonimowo
12 lat temu

Cytat „Park wraz z Politechniką Śląską zachęcają studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych Pol. Śl. z województwa śląskiego zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą do udziału w projekcie szkoleniowo-doradczym AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZEGO NAUKOWCA.”

więc gdzie tam jest napisane że mają otrzymać kasę? przecież jest napisane że tylko szkolenie i doradztwo. kasa jest w pierwszym projekcie

Szkoleniowiec
Szkoleniowiec
12 lat temu
Reply to  Anonimowo

W Tytule Możesz dostać nawet 40 tysięcy złotych na start Inaczej pies z kulawą nogą nie zagłębiłby się w temacie. Ponadto interesujące mogą być związki tej instytucji z polityką i Radą Miasta. Miasto posiada tylko 52,57 % udziałów a Rada wspomaga ich umarzając kwotę 115804 za 2010 rok zł (bodajże systematycznie od 2006 roku) Rozumiem nowe technologie i rozwój tylko ich nie widzę . Gadek i pustosłowia jest pełno ale tego chyba już dosyć. Proszę wspomóc kilku młodych ludzi z wykształceniem informatycznym a będą wiedzieli jak dokonać TECHNO rozwoju bez Technoparku w Gliwicach. Następny „Park” łasy na mielenie społecznej kasy… Czytaj więcej »

lipa
lipa
12 lat temu

Kto się otarł bliżej o te projekty to wie że to jedna wielka lipa ! Tak na prawdę cały knif polega na tym aby robić szkolenia organizować przedsiębiorczość jednak mało kto wie że otrzymanie pieniędzy nie jest takie łatwe. Udałem się do Technoparku kilka razy. Za pierwszym razem powiedziano mi w grudzień 2009 ze mam sie zglosic po nowym roku, później uzyskałem informacje że coś więcej o środkach na rozpoczęcie działalności gospodarczej będzie wiadomo w marcu. Przyszedłem w marcu okazało się że nie otrzymali środków na dofinansowanie, powiedziano mi że mam sie zapytać za kilka miesięcy. Tak na prawdę dano… Czytaj więcej »

ktoś
ktoś
12 lat temu

Do tego konferencje i wielkie przemowy ważnych osobistości za 600zł za godzinę, a co czemu nie skoro w budżecie projektu było. Oczywiście do tego refundacja kosztów przejazdu i opłacony hotel wraz z wyżywieniem. Tak się niestety bawią za Unijną kasę. Bądźmy poważni ktoś kto w tym siedzi wie jak wyglądają budżety projektów unijnych, można podać kilkadziesiąt przykładów o ile różnią się założenia budżetu od realnych rynkowcy stawek. Dotacja to jedno a drugie tyle lub w większości przypadków nawet więcej idzie na „ZARZĄDZANIE PROJEKTEM” :). Czyli abyś Ty mógł dostać 40tys. trzeba drugie tyle wydać na promocję informację, i wypłaty ludzi… Czytaj więcej »

ktoś
ktoś
12 lat temu

I wielcy koordynatorzy lub menadżerowie projektów których to mieliśmy z zewnątrz bo oczywiście nikt nie miał wymaganego doświadczenia wewnątrz firmy. Pojawiali się jaśnie wielmożni Panowie raz na miesiąc robiąc spotkanie grupy projektowej mówiąc co kto ma jeszcze zrobić i czego nie zrobił, oczywiście notatka ze spotkania konieczna, aby wypłata była zasadna i co miesiąc na konta więcej niż suma wszystkich innych pracujących przy projekcie razy dwa i dodać jeszcze po 3000zł netto. Na koniec udział w konferencji za 600 stów za godzinę i po drodze jakiś mały artykuł do gazetki za 10zł od słowa :). I tak dalej i tak… Czytaj więcej »

sciema
sciema
12 lat temu

No sciema jakich mało. Przychodzi do nich człowiek żeby się czegoś dowiedzieć o projekcie i od razu dostaje tekstem że nie ma pan raczej szans że raczej pan tej kasy nie dostanie i kobieta cię zbywa. Do tego wyrzuty że przecież w regulaminie jest to czy tamto. Sorry ale chcialem się tylko czegoś dowiedzieć! Szkoda gadać!

Człowiek Skurw.
Człowiek Skurw.
12 lat temu

@Sciema
Chciałeś się dowiedzieć to się dowiedziałeś 😛 Że masz małe szanse i nie masz przebicia w projekcie heh 🙂 prawda zabolała co :p Oni ułatwili Ci cierpienie na późniejszym etapie 😀

Anonimowo
12 lat temu

Jeden wielki przekręt. Zastanawiam się co robi nasze szanowne CBŚ i CBA??

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI