r e k l a m a

spot_imgspot_img

Takie aule chciałaby mieć każda uczelnia

Aule Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej zostały oddane do użytku.

Tętnią one życiem i kolorem. Projekt auli A, B, C autorstwa Zalewski Architecture Group to projekt konkursowy, który zdobył pierwszą nagrodę w otwartym konkursie architektonicznym w 2007 roku. – Na realizację projektu czekaliśmy prawie trzy lata i sądzimy, że efekt końcowy jest w pełni satysfakcjonujący – mówi Krzysztof Zalewski.

Podstawowym zadaniem projektu było stworzenie komfortowych i nowoczesnych wnętrz do prowadzenia wykładów z możliwością wykorzystania największej auli A jako wnętrza wielofunkcyjnego.

Zaprojektowano aule na 220 (aula A) i 160 osób (aule B i C) o zbliżonym wystroju plastycznym, z indywidualnym designem, którego motywem przewodnim jest zastosowanie „kodu kolorystycznego” ułatwiającego identyfikację sal.

– We wszystkich aulach uwzględniliśmy całkowitą modernizację pomieszczeń wraz z kompletnym wyposażeniem instalacyjnym oraz zaawansowanymi systemami multimedialnymi, w tym system tłumaczeń symultanicznych. Przewidzieliśmy także strefę obsługującą – foyer dla audytoriów z indywidualnym, projektowanym na zamówienie wystrojem i wyposażeniem oraz salę historii rozwoju informatyki, uzupełniającą edukacyjne funkcje zespołu audytoryjnego – mówi Krzysztof Zalewski.

Koszt realizacji to około 9 mln złotych.

(fot. Zalewski Architecture Group)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
12 lat temu

piękne! Dobra architektura bez zbędnej pompy. Proszę o więcej takich realizacji w Gliwicach.

k
k
12 lat temu

ktoś coś jeszcze powiedział na prof. Karbownika? Facet ma łeb na karku i uczelnia się zmienia zdecydowanie – mrowisko, spirala, kino x, nowe aule, zamkniecie akademickiej i wiele wiele innych 🙂

lipa
lipa
12 lat temu
Reply to  k

przez tyle lat urzedowania nie wiem czy można by zrobić mniej ! wiec z tym hiperoptymizmem sie wstrzymaj.. Bo nadal potencjał studentów nei zostaje wykorzystane wiec na ***** to gliwicą

k
k
12 lat temu
Reply to  lipa

szczególnie twój potencjał „gliwicą”

KKK
KKK
12 lat temu

Zapraszam na CEK – tam już od kilku lat studenci, przeważnie, MT uczą się w takich warunkach 🙂

Student_AEI
Student_AEI
12 lat temu

Nie do końca jest tak kolorowo, na nowych aulach mocno widać już zużycie (kolorowe wykładziny), listwy na stopniach odpadają, gniazdka są w bardzo nie wygodny sposób zamontowane (mało)(pytanie po co w XXIw. dwa gniazdka sieciowe na każdy rząd, skoro wszyscy korzystają z WiFi), internet bez przerwy pada, mikrofony sprzęgają, drzwi się nie domykają. W B i C jest mało wygodnie. Aula A ma zdecydowanie wyższy poziom. Przedsionek to kolejna wtopa – wcześniej brakowało tam miejsc i gniazdek, teraz jest ich o połowe mniej.. Inicjatywa dobra, wiadomo, jest ładnie, przyjemnie, nowocześnie (pytanie co do tego ma rektor Karbownik.., który w zakresie… Czytaj więcej »

pucus
pucus
12 lat temu

wszystko zalezy od zasobnosci wydzialu i dotaji, są wydziały na Politechnice gdzie na instytutach jest bardzo dużo grantów również europejskie, niestety nie mogą one być wykorzystywane na remonty, i instytuty same sobie tymi grantami sprzet wypasiony kupują, ale co to zmienia jak niektóre laboratoria maja piękny nowy sprzęt który się gubi w starych czesto przez 40 lat albo wiecej nie remontowanych laboratoriach?

student
student
9 lat temu
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI