r e k l a m a


Musicalowe hity na scenie GTM

spot_img
r e k l a m a

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na dwa musicalowe hity. Na deski GTM wraca Hair, czyli musical legenda w 2 aktach.

Oprócz tego grane będzie także Hello, Dolly!, czyli jeden z najsłynniejszych musicali w historii Broadwayu.

 

 

Hair

Wraz z premierą „Hair” w 1968 roku na amerykański Broadway z impetem wkroczył rock. Rewolucja dzieci kwiatów, hippisi oraz niespotykana przedtem w teatrze tematyka: rasizm, narkotyki, homoseksualizm, wolna miłość – o wszystkim tym mówił, krzyczał i śpiewał długowłosy zespół, jakby mimochodem opowiadając historię Claude’a, rozerwanego między chęcią walki z establishmentem a pragnieniem wypełnienia narzuconego przez społeczeństwo obowiązku. „Hair” działa jednak na widzów nie tylko siłą przekazu, ale i rewelacyjną muzyką, na którą składają się takie przeboje jak: „Aquarius”, „Manchester”, „England” czy finałowe „Let the Sunshine In”.

W Gliwickim Teatrze Muzycznym „Hair” wyreżyserował Wojciech Kościelniak, czołowy polski reżyser musicalowy.

W spektaklu występują młodzi aktorzy wyłonieni w castingu, którym towarzyszy Nick Sinckler, piosenkarz, popularny m.in. dzięki udziałowi w programie „Fabryka gwiazd”, oraz Sara Chmiel, od 2011 roku wokalistka zespołu Łzy.
(Czas trwania spektaklu: 2 godz., 40 min., 1 przerwa)
29 marca 2012 /czwartek/ godz. 19.00
30 marca 2012 /piątek/ godz. 19.00
31 marca 2012 /sobota/ godz. 18.30
1 kwietnia 2012 /niedziela/ godz. 18.00
scena GTM przy Nowym Świecie

Hello, Dolly!

musical w 2 aktach

Przebojowa swatka Dolly Levi, zmęczona kojarzeniem kolejnych i kolejnych par, postanawia wreszcie zadbać o siebie i sama wydać się za milionera. Co to oznacza dla Horacego Vandergeldera, bogatego, ale nieznośnego prowincjonalnego sklepikarza? Prawdziwą Rewolucję!!!

„Hello, Dolly!” to jeden z najsłynniejszych musicali w historii Broadwayu. W jego amerykańskich obsadach błyszczały takie gwiazdy jak Carol Channing, Barbra Streisand i Walter Matthau. W filmie wyreżyserowanym przez Gene’a Kelly’ego wystąpił m.in. Louis Armstrong, dzięki któremu tytułowy przebój musicalu stał się jednym z najbardziej znanych światowych standardów jazzowych. Polska prapremiera „Hello, Dolly!” odbyła się ponad 35 lat temu w Operetce Śląskiej. W gliwickiej realizacji jako Dolly występuje m.in. jedna z najbardziej lubianych solistek GTM Jolanta Kremer, a rolę Horacego Vandergeldera wykonuje ulubiony solista GTM Michał Musioł.

(Czas trwania spektaklu: 2 godz. 30 min., 1 przerwa)
14 kwietnia 2012 /sobota/ godz. 18.30
15 kwietnia 2012 /niedziela/ godz. 18.00
scena GTM przy Nowym Świecie

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI