r e k l a m a


Myslovitz i Sarius zagrają podczas Igrów w Gliwicach

Nadchodzi wielkie święto studentów Politechniki Śląskiej, czyli IGRY 2023. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-20.05.2023 roku.

Oprócz tradycyjnych dni koncertowych na uczestników będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji. W tym roku wydarzenie zostało wydłużone o jeden dzień i trwa od poniedziałku do soboty.

Studenckie święto rozpocznie się w poniedziałek od dnia z kulturą w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Tego dnia zaplanowano również akcję krwiodawstwa oraz możliwość rejestrowania się w bazie dawcow szpiku na stoisku DKMS. Finałem pierwszego dnia będzie Jam Session.

We wtorek można będzie uczestniczyć w grze miejskiej, która odbędzie się nie tylko na terenie kampusu Politechniki Śląskiej, ale również w kilku innych miejscach Gliwic. Tego dnia na Placu Krakowskim będzie prezentować się Jednostka Wojskowa AGAT. Dzień ten zakończy się wieczorem z planszówkami w Klubie Studenckim Spirala, Hearts Pubie oraz Stołówce Studenckiej „U Piotra”.

W środę w planie m.in. symboliczne przekazanie studentom klucza do bram miasta oraz tradycyjny igrowy korowód. Tłum studentów w przebraniach przejdzie z Rynku na teren Łąki Igrowej, gdzie odbędzie się Wielkie Grillowanie, które zawsze cieszy się dużą popularnością wśród studentów. To okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przy okazji korowodu odbędzie się również konkurs na najciekawszy strój. Na zakończenie, tego dnia zaplanowano Noc Filmową, czyli wieczorno-nocny seans filmów wybranych przez studentów Politechniki Śląskiej.

Ważnym dniem w igrowym kalendarzu jest także czwartek, czyli Dzień Sportu. Tradycyjnie Ośrodek Sportu i Rekreacji Politechniki Śląskiej przygotował z tej okazji wiele sportowych atrakcji. Dodatkowo Śląski Yacht Club zaprasza zainteresowanych na Dzierżno Duże/Małe, gdzie planuje zaprezentować, jak chwytać wiatr w żagle. Z kolei dla tych, którzy wolą wodną adrenalinę, Akademicki Klub Turystyczny „Watra” organizuje akcję pływania kajakiem po Kłodnicy.

Sporym zainteresowaniem cieszą się zawsze igrowe koncerty. Te zaplanowano na czwartek oraz piątek w godzinach popołudniowych na terenie Areny Gliwice.

Sobota to ostatni dzień wydarzenia, tego dnia w planie m.in. koncerty i grill na Łące Igrowej.
fot. Karolina Marszał / Politechnika Śląska

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

Jacuś wygląda typowo jak przystało na… Fajnie 😀

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI