Mieszkańcy Ligoty Zabrskiej w końcu mają swój biletomat

Wszystko za sprawą biletomatu, który już od ponad dwóch tygodni służy mieszkańcom Ligoty Zabrskiej.

Urządzenie będzie też z pewnością pomocne górnikom dojeżdżającym do pracy na Pole Zachód Kopalni Sośnica oraz osobom, które komunikacją miejską będą wracać po wizycie w pobliskiej pełniącej nocną opiekę zdrowotną przychodni.
Dotychczas bilety na Ligocie Zabrskiej można było zakupić wyłącznie w kiosku czynnym w dni powszednie od rana maksymalnie do godziny 16.00. Wszyscy, którzy popołudniami lub w weekendy chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej, a nie mieli biletu zmuszeni byli nabyć droższy bilet u kierowcy.
Biletomat znajduje się na przystanku Sośnica Pole Zachód w kierunku Zabrza. To znany od wielu lat żółty typ urządzenia oferujący tradycyjne bilety papierowe pełne oraz ulgowe. Biletomat obsługuje wyłącznie monety i wydaje resztę. Ne ma tutaj natomiast mowy o obsłudze kart ŚKUP lub zapłacie kartą płatniczą. – Nie ma takiej potrzeby. Najważniejsze, że wreszcie będzie możliwość kupna biletu przez całą dobę oraz 7 dni w tygodniu. To z pewnością duże udogodnienie i kolejna z bolączek naszego Osiedla, którą udało się rozwiązać, choć jak się okazuje droga ku temu nie była łatwa – mówi inicjator usytuowania urządzenia Marcin Włodarczyk.

Wniosek o umiejscowienie biletomatu Włodarczyk złożył w Sekretariacie Prezydenta Miasta Gliwice ponad rok temu. Poparli go radni z tego okręgu Marek Pszonak oraz Jan Pająk jak również Związek Zawodowy „Kontra” działający przy Kopalni Sośnica oraz wielu mieszkańców Osiedla Ligota Zabrska. Pomimo iż dotyczył starszego typu biletomatu, który w wielu miejscach dubluje się z nowym typem urządzeń, KZK GOP początkowo nie był skory do jego usytuowania. Po krótkim czasie jednak zdanie zmienił, lecz niestety pojawiły się kolejne problemy związane z użyczeniem mediów oraz terenu przez pobliską kopalnię.
– Jestem bardzo wdzięczny zarówno urzędnikom Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miasta Gliwice, radnym oraz związkom zawodowym, KZK GOP oraz Kopalni Sośnica za pomoc, bo z pewnością bez ich wsparcia tej inwestycji by nie było – mówi Włodarczyk.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
6 lat temu

a na „Koperniku” nadal brak a KZK GOP twierdzi że na razie nie ma dostatecznie dużo urządzeń i niewiadomo kiedy będzie a kioski w niedziele nie pracują (i dobrze). Nie ma to jak spóźniony technologicznie i logistycznie o dziesięć lat ŚKUP, niech żyje!

tomEE
tomEE
6 lat temu
Reply to  ...

XXI wiek , bilety elektroniczne (aplikacja MOBILET) bilety na telefon ETC , nie przesadzajmy 😉
Pozdrawiam Miłego poniedziałku 😉

...
...
6 lat temu
Reply to  tomEE

tia szczególnie ludzie starsi z nokiami 3110 i innymi myphone’ami już lecą kasować MOBILETy. zresztą pasażer nie powinien ponosić żadnych dodatkowych opłat za możliwość zakupu biletu (tym samym nie powinien szukać kiosku ani musieć korzystać z aplikacji na telefony) więc ALBO będzie całodobowy/tygodniowy i do tego sprawny automat albo na przystankach wokoło Kopernika powinno się odejść od pobierania opłaty dodatkowej za zakup biletu u kierowcy. To po stronie KZK GOP leży odpowiedzialność zaopatrzenia pasażerów w bilety – dokładniej w możliwość zakupu biletu, w przeciwnym wypadku sami zachęcają do jazdy na gapę PS aplikacje mobilne mnie samego nie zachęcają a mam… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI