r e k l a m a

spot_imgspot_img

Na Politechnice będą latać w przestworzach…

Będzie to najnowocześniejsze w Polsce Południowej i unikatowe w Europie, profesjonalne zaplecze naukowo-badawcze.

Powstaje w Gliwicach, na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Wyposażone w symulatory lotów Laboratorium Wirtualnego Latania, wzbogaci ofertę dydaktyczną uczelni i umożliwi prowadzenie prac naukowo-badawczych na najwyższym światowym poziomie.

Laboratorium zajmuje ponad 120 m2 powierzchni. Pomieści w sumie 12 symulatorów lotu – 10 mniejszych oraz dwa duże urządzenia treningowe, gabarytowo przypominające kadłuby samolotów.

Wszystkie urządzenia treningowe wykorzystywane będą do nauki pilotażu i nawigacji, jak również zdobywania i przedłużania uprawnień dla licencji zawodowych.

Ponadto Wydział AEI wzbogaci się o 2 duże symulatory mobilne, wbudowane do przyczep samochodowych. W założeniu mają one pełnić nie tylko funkcje szkoleniowe, ale również promocyjne.

W Laboratorium Wirtualnego Latania będą prowadzone prace naukowo-badawcze, finansowane ze środków VII. Programu Ramowego Komisji Europejskiej, a realizowane w ramach współpracy z instytucjami międzynarodowymi,
Zaplanowano także współpracę z Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie edukacji kadr lotniczych.

Ponadto studenci zyskają możliwość kształcenia na nowej specjalności „Informatyka w lotnictwie cywilnym”.

Laboratorium Wirtualnego Latania kosztowało ponad 4 mln. zł, z czego dofinansowanie Komisji Europejskiej stanowi 85 proc, a 15 proc. to wkład własny Wydziału AEiI.

W ramach projektu zmodernizowane zostaną także 3 sale audiowizualne na Wydziale AEiI. Zyskają one nie tylko nowoczesny image, ale będą też bardziej komfortowe i funkcjonalne.

Największa z nich pomieści 220 osób i będzie wykorzystywana jako wielofunkcyjna. Pojawi się w nich zaawansowany system multimedialny – w tym system tłumaczeń symultanicznych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ehhh
ehhh
12 lat temu

7. Program Ramowy UNII Europejskiej…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI