Na rolkach przejadą ulicami Gliwic. Trasa to 13 km

W czwartek, 15 czerwca, wystartuje 4. edycja imprezy „ISOVER Nightskating Gliwice”. Podczas wieczornej imprezy rolkarze przejadą po na co dzień niedostępnych ulicach Gliwic. Udział bezpłatny!

Przejazd rolkarzy ulicami Gliwic wyruszy o godz. 20.00 z placu Krakowskiego. Wcześniej, o godz. 19.30 w tym samym miejscu uczestnicy wezmą udział w zbiórce, podczas której otrzymają odblaskowe opaski oraz zostaną zapoznani z zasadami bezpieczeństwa na trasie. Imprezę organizuje firma ISOVER wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym „Green” oraz Fundacją ISKIERKA.

Rolkarze pokonają dystans ok. 13 km. Przejadą ulicami: Łużycką, Wrocławską, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Feliksa Orlickiego, Wyspiańskiego, Wincenta Styczyńskiego, Generała Władysława Andersa, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską, Południową Obwodnicą Gliwic i Okrężną (tu nastąpi przerwa w strefie chill out na parkingu ISOVER, gdzie czekać będzie poczęstunek, lody oraz pamiątkowe gadżety) i dalej ulicami: Okrężną, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, rondem Akademickim, ulicą Łużycką, aż do placu Krakowskiego, gdzie około godz. 22.00 zakończą przejazd.

Tegorocznej edycji imprezy, cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem fanów ośmiu kółek, dodatkowo będzie towarzyszył szczytny cel.

– W przerwie przejazdu przeprowadzona zostanie zbiórka, której celem będzie wsparcie Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, z którego korzystają nie tylko dorośli, ale także mali pacjenci z całego Śląska. Każda wpłata, nawet ta najmniejsza, to zawsze realna pomoc – zachęca Agnieszka Wydmuch z Fundacji ISKIERKA.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach. Dzieci muszą mieć ubrane kaski i ochraniacze (zalecane wszystkim uczestnikom) oraz być pod opieką osoby dorosłej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
3 miesięcy temu

mogą już na rolkach i wrotkach jeździć na „drogach” rowerowych czy nadal NIE wg. prawa w Polsce?

Nowe chodniki oczywiście z frezami, tak by stawy dzieci na przyszłości były w lepszym stanie 😀 Krawężnik i przeszkody na PLUS.

Tak się modrze buduję przyżłoźć u „nas”.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI