Na Rynku już powstaje szopka

Na gliwickim Rynku powstaje tradycyjna szopka. Jak co roku budują ją pracownicy firmy Radan.

Na głównym gliwickim placu pojawiają się także ozdoby na latarniach. Świąteczny blask zyskała już także ulica Zwycięstwa oraz budynek urzędu. Przypomnijmy, że od kilku dni stoi także największa miejska choinka przy ul. Dworcowej. Już wkrótce na Rynku rozpocznie się świętowanie z okazji Bożego Narodzenia. Specjalne programy artystyczne przygotowują m.in. szkoły. Na występy uczniów i radosne świętowanie musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

20 grudnia o godz. 15.30 przy szopce pojawią się pierwsi kolędnicy. Świąteczne pieśni zaprezentują uczniowie gliwickich szkół. Około godz. 17.00 dołączą do nich radni miejscy i powiatowi oraz ksiądz infułat Konrad Kołodziej, którzy po wspólnym wykonaniu kolędy, przejdą do Ratusza na świąteczne spotkanie opłatkowe.
Tuż przed Wigilią, 23 grudnia, w katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła mszę św. w intencji mieszkańców Ziemi Gliwickiej – miasta Gliwice i powiatu gliwickiego, odprawi ks. bp senior Jan Wieczorek. Początek – godz. 17.00. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na Rynek, gdzie przy szopce prezydent Gliwic oraz starosta powiatu gliwickiego złożą wszystkim świąteczne życzenia. Z kolei harcerze z gliwickiego hufca ZHP przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, które każdy będzie mógł zabrać do domu. Uroczystości towarzyszyć będzie świąteczny śpiew zespołu Istebna. Kolędowanie przy stajence zakończymy po góralsku. 6 stycznia na Rynku zagra Kapela Biesiada. Początek – godz. 17.00.


 
Tak wyglądała szopka w ubiegłym roku

 

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI