Na tych ulicach będą prowadzone prace. Utrudnienia dla kierowców

Zarząd Dróg Miejskich zlecił wiele prac na gliwickich ulicach. Warto zapoznać się ze szczegółami.

Ruch wahadłowy na ul. Rybnickiej – na odcinku wylotowym z miasta zostanie utrzymany do 19 sierpnia br. Ze względu na budowę ścieżki rowerowej w śladzie kolei wąskotorowej, kierowcy na ok. 15 metrowym odcinku ul. Rybnickiej, między skrzyżowaniem z ul. Knurowską a ul. Szpitalną, muszą liczyć się z utrudnieniami. Ruch w tym miejscu odbywa się tylko jednym pasem w obu kierunkach.

Utrudnienia na 50 m odcinku ul. Nowy Świat. W najbliższy poniedziałek, 29 czerwca mają rozpocząć się tam prace przy budowie kanalizacji sanitarnej. Wykonawca robót zajmie część jednego z dwóch pasów ruchu. Prace prowadzone będą etapami a docelowo obejmą odcinek ul. Nowy Świat aż do ul. Dolnej Wsi. – Prosimy o zwrócenie uwagi na oznakowanie tymczasowe i zachowanie bezpiecznej prędkości w rejonie robót – apeluje ZDM. W zależności od warunków atmosferycznych, zakończenie prac planowane jest pod koniec III kwartału br.

Ruszyły pierwsze prace przygotowawcze i porządkowe przy budowie ciągu pieszo-rowerowego, który połączy Stare Gliwice z Brzezinką już rozpoczęte. Realizacja inwestycji to nie tylko powstanie 350 metrowego odcinka drogi dla rowerów i chodnika dla pieszych, ale szereg prac towarzyszących. Obejmują one m.in. budowę nasypu, po którym poprowadzona zostanie nowa droga, likwidację starego kilkudziesięcioletniego przepustu i budowę nowego, budowę: kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, kanalizacji teletechnicznej, umocnienie rowu melioracyjnego, a także przebudowę kolidujących z inwestycją sieci uzbrojenia. Koszt szacunkowy inwestycji wyceniono na ok. 1 milion 800 tysięcy złotych.

24 czerwca ruszyły prace na ul. Karola Miarki. Roboty prowadzone będą etapami. Wykonawca prac zapewni mieszkańcom możliwość dojazdu do posesji. Termin zakończenia remontu przewidziano pod koniec sierpnia br.

Trwają prace na alei Sikornik. Po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej, rozpoczęły się prace remontowe nawierzchni alei, które obejmują odcinek od ul. Opawskiej do ul. Czajki. Za około dwa miesiące z tego miejsca, już bez utrudnień, będą mogli korzystać piesi, rowerzyści czy rolkarze. Wprowadzona zostanie segregacja ruchu. Część spacerowa wyłożona zostanie kostką brukową, natomiast ta, z której korzystali będą rowerzyści zyska nawierzchnię asfaltową. Szacunkowy koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 1 mln zł.

fot. ZDM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI