r e k l a m a


Na ulice Gliwic wyjechały pługopiaskarki

Gdy pojawiły się pierwsze opady śniegu, to do akcji przystąpiły pługopiaskarki.

Zostały wysłane do usunięcia opadu śniegu i likwidacji śliskości w rejonie obejmującym m.in. ul. Daszyńskiego i rejon odcinka zachodniej obwodnicy – od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej.

Zimowym utrzymaniem objętych w Gliwicach jest 700 ulic – dróg publicznych wraz z miejscami parkingowymi. Oprócz tego chodniki i ścieżki rowerowe oraz prawie 400 przystanków komunikacji miejskiej, a także niektóre drogi niepubliczne – wewnętrzne.

„Akcja zima” uruchamiana jest przez koordynatora ZDM. Dla usprawnienia przebiegu prac – na czas zimy – teren miasta podzielono na 12 rejonów. W pierwszej kolejności (do godziny po ustaniu opadów śniegu) odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88, ulice: Rybnicka, Pszczyńska czy Toszecka, Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin od ustania opadu śniegu.

Przypominamy, że nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Część z nich należy do innych zarządców np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lat temu

He he, a jak naprawdę sypnie śniegiem i ściśnie mróz, będą jak zawsze zaskoczeni….

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI