Na Żwirki i Wigury nie będzie wyborów

Mieszkańcy osiedla Żwirki i Wigury nie będą mieli swojej Rady Osiedlowej

Wszystko przez 20-latkę, która już po zatwierdzeniu list wycofała się z kandydowania na osiedlowego radnego. W tej sytuacji, mimo że karty do głosowania są gotowe, wyznaczono komisje wyborcze i przeszkolono jej członków, wyborów na osiedlu nie będzie. To wyjątkowo nieodpowiedzialna decyzja – mówi osoba zaangażowana w wybory

14 listopada jedna z kandydatek do Rady Osiedlowej Żwirki i Wigury, poinformowała, że nie będzie startować w wyborach. W tej sytuacji liczba kandydatów do Rady Osiedlowej Żwirki i Wigury spadła do 17, a zatem poniżej wymaganego progu, który wynosi 18 osób.

Zgodnie z § 23 ust. 4 Statutu Osiedla „warunkiem przeprowadzenia wyborów jest zgłoszenie liczby kandydatów co najmniej o 20% większej od liczby mandatów”. To zwykła złośliwość – usłyszeliśmy.

Rezygnacja jest kompletnie niezrozumiała, ponieważ wycofanie się w takim momencie niweczy wysiłek osób, które chciały działać na rzecz mieszkańców.

Nic nie stało na przeszkodzie, aby w wyborach wystartować, a po ewentualnym otrzymaniu mandatu zrzec się go. Pozwoliłoby to na powołanie rady, a przede wszystkim podatnicy nie musieliby ponosić konkretnych kosztów związanych z drukiem kart wyborczych, obwieszczeń itp.

Osoba, która zrezygnowała ze startu zastrzegła w urzędzie zakaz ujawniania swojego nazwiska. Jednak z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że 20-letnia studentka związana jest z Platformą Obywatelską i Młodymi Demokratami.

Wybory odbędą się więc w następujących osiedlach: Czechowice, Kopernik, Ligota Zabrska, Łabędy, Obrońców Pokoju, Politechnika, Sikornik, Stare Gliwice, Wojska Polskiego i Zatorze.

Lokale wyborcze czynne będą od 8.00 – 20.00

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jola33
jola33
11 lat temu

tak wlasnie wyglada przyszlosc PO

Anonimowo
11 lat temu

ciekawe czego się olcia wystraszyła? że dostanie za mało głósów?

normalny
normalny
11 lat temu

szkoda że nie można panienki obciążyc kosztami 🙁

Bartek
Bartek
11 lat temu

Jeszcze bardziej „popisał się” szef gliwickiego PiS, który miał błędnie wypełnione zgłoszenie i nawet nie został zarejestrowany. To są młodzi liderzy PO i PiS 😀

Bartek
Bartek
11 lat temu

Chodzi oczywiście o szefa młodzieżówki PiS w Gliwicach.

Anonimowo
11 lat temu
Reply to  Bartek

na Obrońców startuje chłopak z młodziezówki SLD, czyli jednak jest jakaś młodzieżówka, która dobrze działa…

bartas
bartas
11 lat temu

a tak szczerze to po cholere są te rady osiedlowe? znów ktoś bierze pieniądze a nic nie robi bo ja nie słyszałem o jakich dokonaniach rady w sośnicy

Anonimowo
11 lat temu
Reply to  bartas

radni osiedlowi nie dostają nawet złotówki to praca charytatywna

!?
!?
11 lat temu

Śmiesznie wygląda walka radnego Dragona, który doprowadził do rozbicia jednej rady na dwie, był Trynek, teraz jest Trynek i Żwirki i Wigury. I w żadnej z tych dzielnic nie ma wyborów. A może gdyby była jedna, tak, jak wcześniej to kandydatów by wystarczyło. Wstyd i prywata. Skrajna nieodpowiedzialność PO. Wszyscy zapłacimy za ich ambicyjki.

!?
!?
11 lat temu

Poszukajmy osoby, która nie ma odwagi sie ujawnić. Anonim napisał, że ma na imię Aleksandra / Olcia /, w miejscu wykreślenia na liście kandydatów winno być nazwisko na M. Może ktoś wie, kto to jest?

lol
lol
11 lat temu
Reply to  !?

Pewnie, wystarczy zagadać do wujka Google 😛

Karwat
Karwat
11 lat temu
Reply to  !?

W jakim celu? Chcesz jej nawrzucać za rezygnacje? Miała takie prawo! Dziwi Cie jej anonimowość, a sam nie podałeś swoich danych w nicku – brawo dla hipokryzji!

mieszkanka wyszyńskiego
mieszkanka wyszyńskiego
11 lat temu

I tak tez wygląda ich praca – na przykład rady osiedla śródmieście. A ile było gadania co to oni nie zrobią! A w ogóle to gdzie są? Zgubili się w lesie przy liczeniu drzew?

shrek
shrek
11 lat temu

Ciekawe.. ciekawe są komentarze.. 18 osób to minimum, max nie ustalono!! jak na forum jest tak dużo mądrali to czemu nie startują.. bo to harówka za którą w zamian można zostać co najwyżej oplutym .. zarówno ze strony mieszkańców jak i władz miasta!! Nic nie stoi na przeszkodzie stworzyć ta rade jak jest tak wielu chętnych.. wystarczy żebrać znikomy procent podpisów mieszkańców (bodajże 1%) i rozpisane zostaną wybory.. proszę państwa do boju!!

max
max
11 lat temu

jak zwykle tendencyjny artykul infogliwice… szkoda słów

piguł
piguł
11 lat temu

Dokładnie, jak ludzie tak narzekają to niech sami wystartują, a nie zrzucają całej winy na jedną osobę. Gdyby startowało więcej niż 18osób problemu by nie było, ale najlepiej jest kogoś od razu obrzucać błotem! Ja również „proszę państwa do boju!!”

wie
wie
11 lat temu

M jak Magda – i w tym wypadku to się zgadza. Na liście przed skreśleniem była pani o nazwisku Magda.

Zubrzyk
Zubrzyk
11 lat temu

Jesteście żałośni wy, którzy wszędzie widzicie spisek. Ludzie z natury nie są źli,szczerze wątpię, żeby się wycofała tylko dlatego, aby rozwalić Radę. Skoro ona ma dopiero 20 lat ,to nie byłaby do tego zdolna! Musiał być jakiś inny powód. Wybory będą za pół roku i po problemie.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI