Najlepsze liceum i technikum w Gliwicach? Oto najnowszy ranking

Która szkoła licealna w Gliwicach jest najlepsza? Perspektywy opublikowały swój najnowszy ranking.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

W rankingu uwzględniono 500 szkół. Najlepsza szkoła licealna w Polsce to XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Spośród gliwickich liceów najwyżej w rankingu znalazło się V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga, które zajęło 124 miejsce. Nieco niżej, bo na 164 miejscu jest I LO im. E. Dembowskiego w ZSO nr 10. 256 pozycję zajęło Liceum Ogólnokształcące FILOMATA, natomiast na 487 lokacie II LO im. Walerego Wróblewskiego.

W rankingu techników najwyżej spośród gliwickich placówek uplasowało się Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych. Szkoła zajęła 38 miejsce na 299.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2016 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

Pełne rankingi: liceów i techników.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
absolwentka
absolwentka
5 lat temu

Gratulacje dla ZSTI, to była zawsze dobra szkoła, a już najlepsza jako Technikum Kolejowe ( wiem co mówię)

AR
AR
5 lat temu
Reply to  absolwentka

Komentarz: Prawda ! Najlepsza i najbardziej nowoczesna szkoła. Wiem co mówię – absolwentka TK 1972r.

TynŁon
TynŁon
5 lat temu

ZSTI super, same mile wspomnienia 🙂 Pozdrowienia dla wyrozumiałych nauczycieli 🙂 – najlepsza w historii (bo jedyna) klasa sportowa Piasta Gliwice, rocznik 88 :))

xtra
xtra
5 lat temu

potwierdzam jakość nauczania w ZSTI. Mam styczność z praktykantami z tej szkoły i rzeczywiście prezentują przyzwoity poziom wiedzy i umiejętności myślenia. W dzisiejszych czasach bezcenne!. Śmiało można ich polecić do roboty. Praktykanci z innych szkół – niestety, mam wrażenie, że nawet pisać nie potrafiąc a co dopiero, coś policzyć czy samodzielnie pomyśleć nad problemem. Ci inni muszą zaczynać od zera.

Michał Zgr
Michał Zgr
5 lat temu

Pozdrawiam „kolejówkę” 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI