r e k l a m a


Najlepsze rakiety w Gliwicach

Od 19 do 25 czerwca na terenie kortów tenisowych w Gliwicach przy ulicy Kosynierów odbyły się jubileuszowe 90. Mistrzostwa Polski w Tenisie – FUNDACJA RADAN GLIWICE OPEN 2016.

Turniej okazał się dużym sukcesem sportowym, organizacyjnym, frekwencyjnym oraz medialnym. Nasze starania zostały docenione zarówno przez publiczność, jak i Polski Związek Tenisowy, Miasto Gliwice, ale przede wszystkim przez uczestników turnieju, którzy wystawili organizatorom najwyższe noty. Od początku organizacji turnieju w Gliwicach każda kolejna edycja cieszyła się coraz większą popularnością.

Na przestrzeni tygodnia, rozegrane zostały mecze kobiet i mężczyzn w grze pojedynczej i podwójnej oraz w grze mieszanej. W 90. Mistrzostwach Polski, 17-letnia Daria Kuczer sięgnęła po tytuł mistrzyni kraju. W finale reprezentantka AT Promasters Szczecin pokonała Justynę Jegiołką 6:4, 6:3. U panów nowym mistrzem Polski został 19-letni Hubert Hurkacz. Wrocławianin pokonał w meczu o tytuł Grzegorza Panfila, który skreczował przy stanie 7:5, 3:6, 1:3 z powodu urazu nogi. W półfinale Zabrzanin okazał się lepszy od Michała Przysiężnego. Dwa tytuły zdobył dla Górnika Bytom Mateusz Kowalczyk, który wspólnie z Szymonem Walkowem wygrał turniej debla, zaś razem z Agatą Borgman (także KS Górnik Bytom) triumfował w mikście. W grze podwójnej kobiet zwyciężyły Aleksandra Buczyńska
i Daria Kuczer. Zawodnicy podzielili miedzy sobą najwyższą w historii Mistrzostw pulę nagród w wysokości 70 tyś. złotych.
Trybuny na kortach, mimo trwającego święta piłki nożnej we Francji, wypełnione były wiernymi kibicami. Szczególnym zainteresowaniem turniej cieszył się wśród dzieci i młodzieży, kto wie może przyszłych Mistrzów Polski.
– Serdecznie podziękowania dla Miasta Gliwice oraz dla wszystkich innych podmiotów, które wsparły organizację turnieju wkładami finansowymi oraz swoją pracą, promując ten piękny sport i walcząc o wysoką jakość wydarzenia. To dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy przysłużyć się popularyzacji tenisa, organizując po raz szósty wspaniałe sportowe widowisko – mówi Tadeusz Wesołowski, prezes Fundacji Radan.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI