spot_imgspot_img


Napad z nożem w ręku. Wystawili kolegę

21 stycznia do policjantów zgłosił się 14-latek, informując, że na alei Majowej został napadnięty przez nieznanego mężczyznę, który groził mu nożem i zabrał dopiero co kupiony bardzo drogi telefon komórkowy.

Jeden ze śledczych zaczął młodzieńca rozpytywać i coś mu w jego historii nie pasowało.Nastolatek zaczął zmieniać miejsce napadu. Kluczył też w sprawie kierunku, z jakiego nadszedł i w którym uciekł sprawca. Po chwili dodał, że w miejscu zdarzenia spotkał dwóch kolegów idących do znajomego.

Przesłuchujący policjant zbudował trzy hipotezy. Albo pokrzywdzony zna sprawcę i wie, gdzie on mieszka, albo znajomi, o których wspomniał, „wystawili” go komuś trzeciemu, albo oddał telefon dobrowolnie w ramach rozliczenia finansowego, a potem przestępstwo upozorował i zawiadomił o niepopełnionym czynie.
Policjanci usiedli nad mapami, zaczęli analizować słowa chłopaka i porównywać je z zapisami monitoringów. Wiele rzeczy się nie zgadzało, w tym miejsce przestępstwa (ostatecznie okazało się, że doszło do niego na ul. Wyrzeże Armii Krajowej). Wyszło na to, że pokrzywdzony nie mówił całej prawdy. Zaproszono go więc ponownie, wraz z ojcem, na komendę. Gdy kryminalni poinformowali, do czego doszli, 14-latek wyznał, jak było.
Otóż dwaj koledzy kazali mu usiąść na ławce i czekać. Sami mieli rzekomo pójść na chwilę do znajomego (co, jak ustalili już śledczy, nie było możliwe, bo w podanym kierunku nikt nie mieszka).

Kiedy zniknęli, pojawił się nieznany chłopcu człowiek z nożem, który odebrał mu telefon. Jak się okazało, koledzy byli ze sprawcą w zmowie i zwyczajnie 14-latka „wystawili”.

Chłopiec wiedział o tym, ale bał się donieść na znajomych.
Od tamtej chwili sprawa potoczyła się szybko. Policjanci wyłapali całą trójkę. Sprawcy mają po 16, 18 i 22 lata. U najstarszego z nich (to on groził nożem) znaleziono skradziony telefon. Wszyscy staną przed sądem. Nieletni przed sądem rodzinnym, dorośli, przed sądem karnym, grozi im do 12 lat więzienia.
Kryminalny z gliwickiej komendy miejskiej miał nosa. Jedna z jego hipotez okazała się słuszna. W sprawie bardzo pomógł też miejski monitoring.

Aktualizacja

Na wniosek prokuratury sąd aresztował tymczasowo dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lat, którzy dokonali kombinowanego rozboju na małoletnim. Do zdarzenia doszło 21 stycznia na ul. Wybrzeże Armii Krajowej. 16-letni wspólnik aresztowanych przebywa obecnie w Policyjnej Izbie Dziecka w Katowicach – tam czeka na decyzję sądu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI