Weekend: Napad na kobietę w autobusie, napad z siekierą w ręku, pobicia

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 24 sprawców przestępstw.

Ujęto też jednego poszukiwanego listem gończym. Dzisiaj zapadną decyzje dotyczące dalszych losów zatrzymanych. W ich grupie znaleźli się sprawcy rozboju, pobić, kradzieży, dewastacji mienia. 7 to nietrzeźwi kierujący. W piątkowy wieczór policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy w autobusie komunikacji miejskiej zaczepili 36-letnią kobietę. Strasząc i stosując przemoc fizyczną skradli pokrzywdzonej telefon komórkowy.

W czasie przeszukania zatrzymanych, policjanci znaleźli m.in. narkotyki.
Funkcjonariusze z Pyskowic zatrzymali 28-latka, który próbując okraść przygodnie napotkanego młodego mężczyznę, zaatakował go, uderzył głową w twarz i straszył siekierą trzymaną w ręku. Niebezpieczny napastnik przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.
Policjanci z komisariatów III i V w swoich rejonach zatrzymali 30 i 52-latka, którzy okradali ogródki działkowe.
Funkcjonariusze z „dwójki”, „jedynki” oraz wydziału narkotykowego zatrzymali sprawców dewastacji samochodów parkujących na osiedlowych parkingach. Zatrzymywano uczestników bojek i pobić.
Policjanci z ruchu drogowego w centrum Gliwic zatrzymali 35-latka, który mimo prawomocnego sądowego zakazu kierował motocyklem. Wśród zatrzymanych pijanych kierowców zatrzymano dwóch kierujących quadami, w ich organizmach krążył alkohol o stężeniu od 1,4 i 1,5 promila.

Wszystkie wspomniane osoby posiadają status podejrzanych o popełnienie przestępstw. W najbliższym czasie staną przed sądami i usłyszą wyroki.

W minionym tygodniu na drogach Gliwic i powiatu doszło do 6 wypadków, w którym 7 osób zostało rannych. Odnotowano 75 kolizji, zatrzymano 14 nietrzeźwych kierowców.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mistrzunio
mistrzunio
9 lat temu

zastosujcie wobech nich odpowiednią przemoc fizyczną, by się przekonali jak to jest, gdy kilku chłystków atakuje bezbronną osobę. W grupie siła.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI