spot_imgspot_img


Napadli na 17-latka, a później ukryli się… w toalecie

Policjanci z III komisariatu zatrzymali w rejonie ul. Błogosławionego Czesława w Gliwicach sprawcę rozboju na 17-latku. Podejrzany, chcąc uniknąć ujęcia, ukrył się przed mundurowymi w toalecie na półpiętrze kamienicy.

Wczoraj, po wniosku złożonym przez prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo 32-letniego mieszkańca Jaworzna podejrzanego o to, że wieczorem 21 stycznia dokonał rozboju na 17-latku. Do zdarzenia doszło przy ul. Zabrskiej, przed wiaduktem kolejowym.

Nastolatek został zaczepiony przez dwóch mężczyzn idących z naprzeciwka. Sprawcy chwycili go za kurkę i zażądali oddania „kasy”. Tak się złożyło, że w tym czasie po drugiej stronie ulicy szedł ojczym chłopaka, który rzucił się na pomoc. Napastnicy najpierw uderzyli 17-latka, potem zaatakowali mężczyznę, w końcu uciekli.

W pobliżu znalazła się akurat załoga radiowozu. Policjanci ruszyli w pościg. Sprawcy, uciekając, wbiegli do klatki schodowej. Szybko ustalono, że mogli się ukryć w toalecie pomiędzy I a II piętrem. Po siłowym otwarciu drzwi znaleziono jednego z napastników, po drugim została… kurtka.

Najprawdopodobniej mężczyzna zdecydował się na ucieczkę przez okno i skok z dużej wysokości.

Teraz detektywi z III komisariatu prowadzą intensywne czynności zmierzające do ujęcia drugiego z rozbojarzy, jego zatrzymanie to kwestia czasu. Przypomnijmy: za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

Ręce przy samej d…e.I kulasy połamać,żeby nie mógł już więcej uciekać.

Michał Topolski
5 lat temu

Gówno wiedziało gdzie jego miejsce

Tomek Gajda
5 lat temu

prawilne zbóje co zawsze wykrzykują jp100% do czasu, aż nie przyjdzie czas by im stawić czoła 🙂 zamiast walczyć to się w kiblach wolą chować 😉

Mariusz Kubica Sr.
5 lat temu

„..Najprawdopodobniej mężczyzna zdecydował się na ucieczkę przez okno i skok z dużej wysokości…”
Czyli pewne to nie jest. Może kanalizacja spieprzył?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI