Narkotyki w Gliwicach. Zatrzymano kolejne osoby

Gliwiccy policjanci zatrzymali kolejne osoby, u których znaleziono narkotyki.

Na wniosek prokuratury sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 36-letniego mieszkańca Gliwic, zatrzymanego w związku z popełnionymi przestępstwami narkotykowymi. Mężczyzna odpowie między innymi za wprowadzenie narkotyków do obrotu, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia. To kolejny podejrzany o działalność dilerską, ujęty przez rozpracowujących środowisko narkobiznesu policjantów z I Komisariatu Policji w Gliwicach.

Kryminalni z I komisariatu wciąż tropią przestępców, między innymi rozpracowują środowiska pseudokibicowskie, z których „wyłuskują” podejrzanych o działalność w narkobiznesie. Informację o 36-letnim gliwiczaninie, który może posiadać znaczne ilości substancji psychotropowych, potraktowali z całą skrupulatnością. Zebrali informacje, z których wynikało, że miał on także udzielać narkotyków innym osobom. Stróże prawa weszli do mieszkania zajmowanego przez wytypowanego mężczyznę.

W trakcie przeszukania znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy oraz susz marihuany.

– Tak duże ilości twardego narkotyku wskazują jednoznacznie na handlowy charakter działalności podejrzanego. Policjanci złożyli wniosek do prokuratora o rozpoczęcie procedury tymczasowego aresztowania. Po zapoznaniu się z zebranymi dowodami prokurator złożył taki wniosek do sądu rejonowego – informuje policja.


Policjanci z IV komisariatu w Gliwicach zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna wpadł przypadkowo, wcześniej nigdy nie był notowany czy karany. Stróże prawa z łabędzkiej jednostki, prowadząc dochodzenie w innej sprawie, postanowili przeszukać lokal zajmowany przez gliwiczanina.

Poszukiwano sfałszowanych dokumentów, a trafiono na znaczną ilość twardych narkotyków.

Młodego mieszkańca Gliwic zatrzymano pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających. Kryminalni z jednostki w Łabędach przypuszczali, że mężczyzna ten może mieć związek z całkiem innym przestępstwem. W prowadzonym od pewnego czasu dochodzeniu, dotyczącym sfałszowania dokumentu, policjant wytypował mieszkanie i uzyskał prokuratorski nakaz przeszukania. Stróże prawa weszli więc do jednego z gliwickich mieszkań i szukając dowodów, natrafili na duże ilości twardych narkotyków – prawie 650 gramów amfetaminy, ponad 15 gramów MDMA i ponad 112 gramów suszu marihuany. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono też znalezioną w lokalu gotówkę.

Mężczyzna został zatrzymany, a posiadane przez niego narkotyki – zabezpieczone procesowo. Tak duże ilości niedozwolonych środków wskazują, że nie były one zgromadzone na użytek własny, lecz w celach handlowych. Policjanci wszczęli dochodzenie w tej sprawie i wspólnie z prokuraturą złożyli wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd zaś nie miał wątpliwości, co do konieczności zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego.
Przypomnijmy: tylko za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI