r e k l a m a


Nie bądź obojętny – milczenie nie pomaga! Wspólnie przeciw przemocy

Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach będzie miejscem specjalnego wydarzenia „Przerywamy Milczenie”, które odbędzie się 21 października w godzinach od 12:00 do 18:00.

Impreza organizowana jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach w ramach trzeciej edycji kampanii społeczno-edukacyjnej pod hasłem „Razem Przeciw Przemocy”, w którą zaangażowały się również lokalne organizacje i służby miejskie.

W tym wyjątkowym dniu odwiedzający FORUM będą mogli skorzystać ze wsparcia i poczuć, że są częścią wspólnoty gotowej pomagać innym. W programie spotkania przewidziano również:

  • Interaktywne gry edukacyjne  dla osób w każdym wieku i całych rodzin, które pomogą zrozumieć problem przemocy oraz nauczą, jak jej przeciwdziałać.
  • Profesjonalne konsultacje psychologów i prawników – specjaliści udzielą porad i wsparcia osobom doświadczającym przemocy oraz tym, którzy chcą im pomóc.
  • Pokazy i warsztaty – pierwsza pomoc przedmedyczna, techniki samoobrony oraz joga relaksacyjna joga wzmocnią świadomość na temat przemocy i ułatwią podjęcie kroków w kierunku jej przeciwdziałania.

Przyjdź do Centrum Handlowego FORUM 21 października, od godz. 12:00. Słuchaj, rozmawiaj, wymieniaj się doświadczeniami i pomóż przerwać milczenie. Dołącz do wspólnej walki z przemocą, bo tylko razem możemy zrobić więcej i uczynić nasze otoczenie bezpieczniejszym. 

Więcej informacji na temat samej kampanii można znaleźć na stronie: https://opsgliwice.pl/formy-pomocy/razem-przeciw-przemocy/2023-2 

– Przemoc to problem, który często pozostaje ukryty za zamkniętymi drzwiami, wywołując strach i cierpienie. Osoby dotknięte przemocą często milczą, nie znając dostępnych ścieżek pomocy. Celem wydarzenia „Przerywamy Milczenie” jest przerwanie tego milczenia. Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach od lat tworzy przestrzeń, w której ofiary, ale także świadkowie przemocy, mogą czuć się wspierani, zrozumiani i otoczeni troską. Centrum Handlowe FORUM z radości dokłada swoją cegiełkę do tej akcji, udostępniając swoją przestrzeń dla spotkań, warsztatów edukacyjnych i dialogu. Wychodzimy bowiem z założenia, że nikt, kto ma styczność z przemocą lub jest nią zagrożony, nie powinien pozostać z tym problemem sam – wyjaśnia Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.
Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI