Nie miał maseczki. Trafił do aresztu

Warto nosić maseczkę. Przekonał się o tym pewien 40-letni gliwiczanin.

Policyjni wywiadowcy z Wydziału Sztabu KMP w Gliwicach, przejeżdżając ul. Bł. Czesława, zauważyli mężczyznę wchodzącego do sklepu bez maseczki. Postanowili sprawdzić sytuację. Kontrola nie zakończyła się pomyślnie dla klienta – zapłacił mandat i… trafił do aresztu. Okazało się bowiem, że jest poszukiwany przez sąd.

Wczoraj tuż przed godziną 21.00 policjanci z patrolu nieoznakowanego, widząc mężczyznę bez maseczki, zareagowali i wydali polecenie zakrycia ust i nosa. 40-latek nie wykonał polecenia. Podjęto legitymowanie, w trakcie którego funkcjonariusze otrzymali komunikat z informatycznej bazy danych, że kontrolowany jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach do dwóch spraw karnych.

– W tym przypadku nienoszenie maseczki, świadczące o braku empatii i troski o innych, być może miało też podłoże w cechach charakterologicznych tego człowieka, przypomnijmy – poszukiwanego, który wszedł w konflikt z prawem – mówią policjanci.

Policja przypomina: obecnie zasady noszenia maseczek w przestrzeni publicznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Za nieprzestrzeganie tego nakazu grozi mandat.
Warto zaznaczyć, żew Polsce nie funkcjonuje system prawa precedensowego i orzeczenia jednego sądu nie przekładają się na orzeczenia drugiego sądu. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie i w pozornie podobnych sprawach zapadają różne wyroki.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pablo
Pablo
1 rok temu

A czemu naszych polityków nir aresztuja za brak maseczki? Prawo przecież jest takie samo dla wszystkich.
Silni wobec slabych, slabi wibec silnych

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI