Nie wyrzucaj starych leków. Są bardzo groźne

Często w naszych domach znajdujemy przeterminowane leki i nie wiemy, co z nimi zrobić.

Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego prowadzi akcję zbiórki starych leków. Nieprzydatne farmaceutyki pod żadnym pozorem nie powinny trafiać do kontenerów na śmieci, a w konsekwencji – na otwarte wysypisko. Stanowią bowiem duże zagrożenie dla zdrowia i życia stykających się z nimi ludzi i zwierząt.

Co z nimi zrobić? – W ponad dwudziestu aptekach ustawiliśmy specjalnie oznakowane, czerwone pojemniki. Można do nich wrzucać przestarzałe leki. Zebrane medykamenty są zawożone do Zakładu Utylizacji Odpadów w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Tam są spalane w odpowiednich warunkach i w sposób zupełnie nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 2400 kg medykamentów, a w tym roku już ponad 1200 kg – wylicza Dariusz Stanek z Wydziału Środowiska UM.

Leki można bezpłatnie oddawać do 25 aptek na terenie miasta.

Są to placówki przy ulicach: Andersa 12, Centaura 11, Czajki 1, Czwartaków 18, Dąbrowskiego 57, Dziewanny 2, Gwiazdy Polarnej 50-54, Jedności 6, Kopernika 16, Lipowej 42, Marksa 6, Nauczycielskiej 3, Odrowążów 65, Paderewskiego 56b, Piastowskiej 9, Placu Piłsudskiego 5a, Pliszki 22, Przyszowskiej 40, Rynek 1, Sopockiej 4 Tarnogórskiej 81 i 231, Wiślanej 3, Zwycięstwa 15 i Żwirki i Wigury 68.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI