r e k l a m a


Nie zwalniaj! #przyspiesz!

We wtorek 12 kwietnia w hali przy ulicy Jasnej 31 w Gliwicach odbyła się trzecia edycja akcji „Przyspiesz”, w której udział wzięli piłkarze Piasta i siatkarki gliwickiego AZS-u.

Sponsorem tej odsłony wydarzenia była firma AIUT. „Przyspiesz” to zainaugurowana w maju 2015 r. inicjatywa Piasta Gliwice mająca na celu zwiększenie świadomości dzieci i rodziców, że zwalnianie z zajęć wychowania fizycznego nie pomaga w żaden sposób dziecku, a wręcz hamuje jego fizyczny rozwój. Głównym celem przedsięwzięcia jest pokazanie dzieciom, że WF może być fajny, ciekawy, a prowadzony przez znanych sportowców jest bardziej atrakcyjny niż codzienne lekcje.

W maju ubiegłego roku w wydarzeniu, które miało miejsce na Stadionie Piasta Gliwice wzięło udział blisko stu uczniów. Dzieci trenowały wówczas pod okiem trenera przygotowania fizycznego z Centrum Fizjoterapii FizjoFit – Mariusza Szymkiewicza, piłkarzy Piasta Gliwice i pani Edyty Tarki z Fitness Academy. Dzieci trenowały przy użyciu znaczników, pachołków, a także profesjonalnych fotokomórek!

Druga edycja odbyła się w październiku. Wraz z piłkarzami wicelidera Ekstraklasy, zajęcia w Szkole Podstawowej Numer 1, poprowadzili futboliści z zespołu Lions Gliwice. Stu dwudziestu uczniów wzięło wówczas udział w treningach prowadzonych przez profesjonalnych sportowców.

Co charakteryzowało trzecią edycję? Z pewnością rozmach. Liczba chętnych do uczestnictwa w akcji w ramach „Stop Zwolnieniom z WF-u” była o wiele wyższa niż poprzednio. W wydarzeniu wzięło udział ponad 130 osób z czterech gliwickich szkół. Bardzo ciepło zostały przez uczniów przyjęte również siatkarki pierwszoligowego AZS-u.

Zajęcia poprowadzili Marcin Pietrowski, Maciej Jankowski oraz Rafał Leszczyński. Wspomagali ich zawodnicy z rezerw Piasta – Sebastian Kubik oraz Filip Kendzia. Dzieci na widok piłkarzy wyraźnie się ucieszyły, zbierając autografy na fankartach, koszulkach… czy nawet butach!

Do kontynuacji akcji „Przyspiesz” Piast Gliwice nominuje Podbeskidzie Bielsko-Biała.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI